Իրանն ու Ռուսաստանը պայմանավորվել են խոշոր նախագծեր իրականացնել նավթագազային արդյունաբերության ոլորտում
Երեքշաբթի, 16 մայիսի, 2023 թ., 20:42
![]() Իրանի համագործակցությունը Ռուսաստանի հետ նավթագազային ոլորտում մտել է աննախադեպ փուլ, և մենք նախատեսել ենք խոշոր նախագծեր իրանական և ռուսական պետական ընկերությունների միջև։ Այս մասին երեքշաբթի օրը նավթագազային ոլորտում իրանական և ռուսական ընկերությունների առաջին հանդիպման ժամանակ հայտարարել է Իրանի նավթի միջազգային և առևտրային հարցերով փոխնախարար Ահմադ Ասադզադեն։ Երեքշաբթի օրն Իրանի նավթային արդյունաբերության գիտահետազոտական ինստիտուտում կայացել են նավթագազային արդյունաբերության իրանական և ռուսական ընկերությունների b2b հանդիպումները։ «Made in Russia» ազգային ապրանքանիշով ռուսական 28 ընկերություններ կմասնակցեն «Իրանի նավթ, գազ և նավթաքիմիական» 27-րդ միջազգային ցուցահանդեսին, որը կանցկացվի մայիսի 17-ից մայիսի 20-ը Թեհրանում։ |

Иран и Россия договорились реализовать крупные проекты в нефтегазовой отрасли
Сотрудничество Ирана с Россией в нефтегазовой сфере вошло в критическую ситуацию, и мы определили крупные проекты между иранскими и российскими государственными компаниями.
Об этом заявил заместитель министра нефти по международным и коммерческим вопросам Ахмад Асадзаде во вторник на первой встрече иранских и российских компаний нефтегазового сектора.
Во вторник, в научно-исследовательском институте нефтяной промышленности Ирана состоялись b2b-встречи иранских и российских компаний нефтегазовой отрасли.
28 российских компаний под национальным брендом «Made in Russia примут участие» в 27-ой Международной выставке «Нефть, газ и нефтехимия Ирана «Iran Oil Show 2023», которая пройдет в Тегеране с 17 по 20 мая.