Կացարանի հրդեհի գործով նոր, ուշագրավ վարկած. «Ժողովուրդ»
Ազատ գյուղի զինվորների կացարանում բռնկված ողբերգական հրդեհի գործով՝ նախաքննական մարմինը ուշագրավ հանգամանք է քննում։
Մասնավորապես, «Ժողովուրդ» օրաթերթին հասած տեղեկությունների համաձայն՝ նախաքննական մարմինը քննում է վարկած, որ 15 զինվորների հրդեհի գործում կա հակառակորդի մասնակցությունը։ Հիշեցնենք, որ հունվարի 19-ին Ազատ գյուղի զինվորական կացարանում հրդեհ էր բռնկվել, ինչի հետևանքով մահացան 15 զինծառայողներ. սույն գործով մեղադրյալի աթոռին են 4 անձ։
Այստեղ նաև հիշեցնենք, որ հրդեհից հետո Ազգային ժողովի մարդու իրավունքների պաշտպանության և հանրային հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Թագուհի Թովմասյանը ևս կոչ էր արել դիտարկել հակառակորդի կողմից նմանօրինակ սադրանքի իրականացման հավանականությունը, և հիմա նախաքննական մարմինն այս վարկածը քննում է: Իրավապահները չեն բացառում հակառակորդի գործոնը:

«Жоховурд»: Примечательная гипотеза по делу о пожаре в казарме воинской части
По делу о трагическом пожаре, вспыхнувшем в казарме воинской части в селе Азат, орган предварительного следствия расследует примечательное обстоятельство.
В частности, по информации, поступившей в газету «Жоховурд», орган предварительного следствия изучает версию о причастности противника к гибели 15 военнослужащих. Напомним, что 19 января в казарме воинской части в селе Азат произошел пожар, в результате которого погибли 15 военнослужащих. По этому делу обвиняются 4 человека.
После пожара председатель Председатель постоянной комиссии НС по защите прав человека и связям с общественностью Тагуи Товмасян призвала рассмотреть возможность подобной провокации со стороны противника, а теперь орган предварительного следствия изучает эту гипотезу. Правоохранители не исключают фактор противника.