Զելենսկին նոր պատժամիջոցներ է սահմանել Ռուսաստանի նկատմամբ
Ըստ ուկրաինական լրատվամիջոցների՝ առաջին ցուցակում ընդգրկված են 322 ռուսաստանյան իրավաբանական անձինք, որոնք կապված են ռուսական պաշտպանական արդյունաբերության, տիեզերքի և ենթակառուցվածքների հետ։ Դրանց թվում են գիտական ​​ինստիտուտները, մեքենաշինական և այլ ձեռնարկություններն ու պետական ​​գերատեսչությունները։
Երկրորդ ցուցակում ընդգրկված է 40 անձ՝ Ռուսաստանի և մի շարք երկրների քաղաքացիներ, որոնք, ենթադրաբար, կապված են Ռուսաստանի արտաքին ներկայացուցչության հետ (ներառյալ օֆշորային ընկերությունները, որոնք ներառված են եղել 58 անունից բաղկացած առանձին ցուցակում):
Ցուցակում ընդգրկված է նաև Ուկրաինայի քաղաքացի՝ կոլաբորանտ Վլադիմիր Բոբրիշևը, ով Խերսոնում ռուսական վերահսկողության ժամանակ հանդես էր գալիս որպես «Խերսոնի շրջանի ներքին գործերի նախարարության կադրերի բաժնի պետ»։

Зеленский ввел новые санкции против россиян
Согласно сообщению украинских СМИ, в первый список попали 322 российских юрлица, связанных с российским оборонпромом, космосом и инфраструктурой. Среди них - научные институты, машиностроительные и другие предприятия и государственные ведомства.
Во втором списке — 40 физлиц: граждан России и ряда стран, связанных, предположительно, с российским зарубежным представительством (в том числе с офшорными компаниями, которые попали в отдельный список из 58 наименований).
В списке есть и гражданин Украины — коллаборант Владимир Бобрышев, который исполнял обязанности «начальника управления кадров Херсонского областного МВД» во время российского контроля Херсона.