«Զեկույցում որևէ խոսք չկա 44-օրյա պատերազմի վիրավորներին տրամադրված բուժօգնության մասին». Ա. Կյուրեղյան
5048
Չորեքշաբթի, 19 ապրիլի, 2023 թ., 12:40
«Զեկույցում որևէ խոսք չկա 44-օրյա պատերազմի արդյունքում վիրավորներին տրամադրված բուժական օգնության մասին: Ես կուզեի իմասնալ՝ որքա՞ն վիրավորներ ունենք 44-օրյա պատերազմի արդյունքում, ի՞նչ բուժական ծառայությունների անհրաժեշտություն ունեն այդ մարդիկ և ինչքանո՞վ է նման պահանջը բավարարվել»,- ՀՀ կառավարության 2021-2026 թվականների ծրագրի 2022 թվականի կատարման ընթացքի և արդյունքների վերաբերյալ զեկույցի քնարկման ժամանակ՝ դիմելով Առողջապահության նախարար Անահիտ Ավանեսյանին՝ հարցրեց «Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Արմենուհի Կյուրեղյանը:
Ավանեսյանը պատասխանեց, որ 44-օրյայի ընթացքում վիրավորված բոլոր զինծառայողները ստացել անհրաժեշտ բուժօգնություն, ինչը շարունակական է, քանի որ կան զինծառայողներ, որոնց բուժումը երկարատև է:

Арменуи Кюрегян: В отчете ничего не сказано о медицинской помощи, оказанной раненым в результате 44-дневной войны
5047
Среда, 19 Апреля, 2023 года, 12:40
«В отчете ничего не сказано о медицинской помощи, оказанной раненым в результате 44-дневной войны. Я хотел бы узнать, сколько у нас раненых в результате 44-дневной войны, в каких медицинских услугах они нуждаются, и в какой степени такая потребность удовлетворена», - обратилась к министру здравоохранения Анаит Аванесян депутат от фракции «Айастан» Арменуи Кюрегян во время обсуждения отчета «О ходе и результатах реализации программы правительства Армении (2021-2026 гг.) в 2022 году».
По словам Аванесян, в течение 44 дней всем раненым военнослужащим оказывалась необходимая медицинская помощь, которая является непрерывной, поскольку есть военнослужащие, которым требуется длительное лечение.