Իսրայելը պատրաստվում է պատասխան միջոցներ ձեռնարկել
Իսրայելի պաշտպանության նախարարը զինվորականներին հանձնարարել է պատրաստվել ցանկացած պատասխան տարբերակի՝ Լիբանանի տարածքից հրեական պետության հրթիռակոծումից հետո, ասվում է պաշտպանության նախարարության հայտարարության մեջ։
Նաև բանակի մամուլի ծառայությունը հայտնել է, որ Մետուլա քաղաքը ենթարկվել է ականանետային կրակի Լիբանանից։
Նշենք, որ ապրիլի 6-ին Իսրայելը ենթարկվել է զանգվածային հրթիռակոծության։ Լիբանանի տարածքից, ինչպես հայտնում է Իսրայելի պաշտպանության բանակը, արձակվել է 34 հրթիռ։ Դրանց մեծ մասը խոցվել է, սակայն առնվազն հինգ հրթիռ չի հաջողվել որսալ։

Израиль готовится к ответным мерам
Министр обороны Израиля дал военным указание готовиться к любым вариантам ответных мер после обстрела еврейского государства с территории Ливана, говорится в заявлении оборонного ведомства.
Также в пресс-службе армии заявили, что город Метула подвергся минометному обстрелу со стороны Ливана.
Отметим, что 6 апреля Израиль попал под массированный ракетный обстрел. С территории Ливана, как сообщила Армия обороны Израиля, были выпущены 34 ракеты. Большинство из них были сбиты, но не менее пяти ракет перехватить не удалось.