Արցախի ԲԿ տեղափոխված քաղաքացիները գտնվում են բժիշկների հսկողության տակ․ ԱՆ
Արցախի առողջապահության նախարարությունը հայտնում է. «Գիշերը ռուս խաղաղապահները փորձել են ՀՀ Գորիս քաղաքից Արցախ տեղափոխել թվով 27 քաղաքացիների (ներառյալ՝ երեխաներ, կանայք ու տարեցներ), սակայն Գորիս-Ստեփանակերտ մայրուղու արգելափակված հատվածում ադրբեջանցի «էկոամտիվիստները» արգելել են տրանսպորտային միջոցների երթևեկությունը:
Տեղում ադրբեջանցիների միջամտության պատճառով վատացել է մեր քաղաքացիներից չորսի ինքնազգացողությունը, ռուս խաղաղապահները ապահովել են շտապ օգնության մեքենայի ժամանումը և նշված չորս քաղաքացիները (կանայք) տեղափոխվել են ԱՀ Առողջապահության նախարարության «Հանրապետական բժշկական կենտրոն» ՓԲԸ։
Բոլորին ցուցաբերվել է պատշաճ առաջին օգնություն և նրանք այս պահի դրությամբ գտնվում են բժիշկների հսկողության տակ։ Նրանց կյանքին որևէ վտանգ չի սպառնում»։

Минздрав: Доставленные в медицинский центр Арцаха граждане находятся под наблюдением врачей
Накануне ночью в сопровождении российских миротворцев осуществлялась перевозка гражданских лиц (в том числе женщин, детей и стариков) из Гориса в Степнакерт, возле города Шуши азербайджанские «экоактивисты» остановили машину и запретили въезд. Об этом сообщает Министерство здравоохранения Арцаха.
«В результате инцидента ухудшилось самочувствие четырех наших граждан. Миротворцы на машине скорой помощи доставили женщин в «Республиканский медицинский центр».
Всем была оказана надлежащая первая помощь, в настоящее время они находятся под наблюдением врачей. Их жизни ничего не угрожает», - говорится в сообщении.