Քննչական կոմիտեի և դատախազության ջրերը մեկ առվով չեն հոսում. «Ժողովուրդ»
«Ժողովուրդ» օրաթերթի տեղեկությունների համաձայն՝ ՀՀ քննչական կոմիտեի և ՀՀ դատախազության ջրերը մի առվով չեն հոսում, և իրավապահ համակարգի երկու կառույցների ներքին գզվռտոցը մի օր կպայթի: Իրավիճակը երկու համակարգերի միջև առավել լարված է հատկապես Երևան քաղաքում:
«Մասնավորապես, Քննչական կոմիտեի քննիչները շատ դեպքերում համաձայն չեն լինում դատախազների հանձնարարականների հետ և առարկում են նրանց որոշումների դեմ, նրանց միջև բացակայում է կենդանի շփումը։ Ամենաուշագրավն այն է, որ քննիչների և դատախազների առարկությունները միայն հայհոյանքներ են ու խիստ վիրավորանքներ միմյանց հասցեին:
Դատախազների և քննիչների այս հակասությունը ազդում է վարույթների քննությունների ընթացքի վրա, խախտվում են վարույթների մասնավոր մասնակիցների իրավունքները:
Մեր տեղեկությունների համաձայն՝ իրավիճակի մասով, չի բացառվում, փաստաբանները առաջիկայում հանդես գան հայտարարութամբ, որ այս երկու մարմինների հակասությունների արդյունքում տուժում են քաղաքացիները, ուստի ՀՀ գլխավոր դատախազ Աննա Վարդապետյանն ու ՀՀ քննչական կոմիտեի նախագահ Արգիշտի Քյարամյանը կոնկրետ քայլեր պետք է իրականացնեն, այլապես մեծ բունտ է հասունանում»:

«Жоговурд»: В СК и Прокуратуре назревает большой бунт
По сведениям газеты «Жоговурд», внутренняя грызня между Следственным комитетом и Прокуратурой Армении однажды взорвется.
«Ситуация между двумя системами особенно накалена в городе Ереване. В частности, следователи Следственного комитета во многих случаях не согласны с указаниями прокуроров и возражают против их решений, между ними нет живого общения. Самое примечательное, что возражения следователей и прокуроров — это только ругательства и оскорбления друг друга.
Этот конфликт между прокурорами и следователями влияет на ход следствия, нарушаются права частных участников процесса.
По нашей информации, не исключено, что в ближайшее время адвокаты выступят с заявлением о том, что в результате противоречий между этими двумя органами страдают граждане, поэтому Генеральный прокурор РА Анна Вардапетян и председатель Следственного комитета РА Аргишти Кярамян долж предпринять конкретные шаги, иначе назревает большой бунт».