«ՄՏՍ Հայաստան»-ը վաճառվում է
Հեռահաղորդակցության կապի օպերատոր «ՄՏՍ Հայաստան»-ի բաժնետոմսերի առքուվաճառքի շուրջ գործընթացները վերջնականացման փուլում են։ Ընկերությունն արդեն դիմել է Հանրային ծառայությունները կարգավորող հանձնաժողով՝ բաժնետոմսերի առքուվաճառքի թույլտվություն ստանալու համար, այս մասին գրում է «ՍիվիլՆեթ»-ը:
Միևնույն ժամանակ, «ՄՏՍ Հայաստան»-ը Հանրային ծառայությունները կարգավորող հանձնաժողովին խնդրել է իր բաժնետոմսերի հետ կապված գործարքներն ընդունել որպես խիստ առևտրային գաղտնիք պարունակող տեղեկություններ ու տվյալներ չտրամադրել գնորդ կազմակերպության վերաբերյալ։ Հանրային ծառայությունները կարգավորող հանձնաժողովը, այս հանգամանքը հիմք ընդունելով, հրաժարվեց հայտնել, թե ով է ցանկանում ձեռք բերել «ՄՏՍ-Հայաստան»-ը։
Հանձնաժողովի ներկայացուցիչ Արմեն Հունանյանն ասաց՝ «ՄՏՍ-Հայաստան»-ի դիմումին հանձնաժողովն ընթացք է տվել, ու այժմ քննարկումների փուլն է.
«Գործարքը դեռ տեղի չի ունեցել, համաձայնեցման փուլն է, ու դա առևտրային գաղտնիք է ընկերության համար»,- նշեց նա։

Оператор сотовой связи «МТС Армения» обратился в КРОУ за разрешением на покупку и продажу акций
Процессы, связанные с куплей-продажей акций оператора связи «МТС Армения», находятся на стадии завершения. Как пишет CivilNet, компания уже обратилась в Комиссию по регулированию общественных услуг (КРОУ) за разрешением на покупку и продажу акций.
В то же время компания «МТС Армения» обратилась в КРОУ с просьбой признать сделки, связанные с ее акциями, строго коммерческой тайной и не предоставлять информацию и данные о приобретающей организации, в связи с чем КРОУ отказалась раскрыть, кто хочет приобрести «МТС Армения».
Представитель комиссии Армен Унанян сообщил, что комиссия рассмотрела заявку «МТС Армения» и сейчас она находится на стадии обсуждения.
«Сделка еще не состоялась, находится на стадии согласования и является коммерческой тайной для компании», - сказал он.