Ռուսաստանն ու Ուկրաինան կրկին գերիներ են փոխանակել
Ուկրաինայի նախագահի աշխատակազմի ղեկավար Անդրեյ Երմակի խոսքով՝ գերությունից ազատվածների թվում կա 126 տղամարդ և 4 կին։
Նրանց թվում են Մարիուպոլի պաշտպանները, այդ թվում՝ Ազովստալը պաշտպանած մարտիկները, ինչպես նաև Բախմուտի և Սոլեդարի տարածքում գերեվարված զինվորականները։ Իր հերթին, Ռուսաստանի Դաշնության պաշտպանության նախարարությունը հայտնել է, որ Ռուսաստան է վերադարձվել 90 ռուս զինծառայող։
«Մարտի 7-ին բանակցային գործընթացի արդյունքում Կիևի ռեժիմի կողմից վերահսկվող տարածքից հետ են վերադարձվել 90 ռուս զինծառայողներ, ովքեր մահացու վտանգի մեջ են եղել»,- ասվում է գերատեսչությունում։
Նրանք նշել են, որ ՌԴ օդատիեզերական ուժերի ռազմատրանսպորտային ինքնաթիռները զինվորական անձնակազմ կհասցնեն Մոսկվա՝ ՌԴ պաշտպանության նախարարության բուժհաստատություններում բուժման և վերականգնման նպատակով։

Россия и Украина обменялись пленными
По данным главы Офиса президента Украины Андрея Ермака, в числе освобожденных из плена - 126 мужчин и 4 женщины.
Среди них — защитники Мариуполя, в том числе бойцы, оборонявшие «Азовсталь», а также военные, взятые в плен в районе Бахмута и Соледара. В свою очередь, в Минобороны РФ сообщили, что России возвращены 90 российских военнослужащих.
«7 марта в результате переговорного процесса с подконтрольной киевскому режиму территории возвращены 90 российских военнослужащих, которым в плену грозила смертельная опасность», - сказали в ведомстве.
Там отметили, что самолетами военно-транспортной авиации ВКС России военнослужащие будут доставлены в Москву для прохождения лечения и реабилитации в медучреждениях Минобороны России.