Իսրայելում ահաբեկիչներին մահապատժի կենթարկեն
Իսրայելի վարչապետ Բենիամին Նեթանյահուն հայտարարել է, որ երկրի Քնեսեթը հաստատել է ահաբեկիչների մահապատժի մասին օրենքը։
Ավելի վաղ հաղորդվել էր, որ Իսրայելի կառավարության իրավական հանձնաժողովը հաստատել է ահաբեկիչների համար մահապատիժ սահմանող օրինագիծը։
Օրինագծի տեքստում ասվում է, որ մահապատիժը պետք է կիրառվի ցանկացած անձի նկատմամբ, «ով դիտավորյալ կամ անտարբերությունից հանգեցրել է Իսրայելի քաղաքացու մահ, երբ այդ արարքը կատարվում է ռասիստական ​​դրդապատճառներով կամ բնակչության որոշակի խմբի նկատմամբ ատելությամբ՝ նպատակ ունենալով վնասելու Իսրայել պետությանը և իր հայրենիքում հրեա ժողովրդի վերածննդին»։

В Израиле утвердили смертную казнь для террористов
Премьер-министр Израиля Биньямин Нетаньяху заявил, что Кнессет страны утвердил закон о смертной казни для террористов.
Ранее сообщалось, что Комиссия по законодательству правительства Израиля одобрила законопроект о введении смертной казни террористов.
В тексте законопроекта сказано, что смертная казнь должна применяться против любого лица, «которое намеренно или из безразличия причиняет смерть израильскому гражданину, когда это деяние совершается из расистских побуждений или в силу ненависти к определенной группе населения и с намерением причинить вред государству Израиль и возрождению еврейского народа на его родине».