«Սա մեծ ավանտյուրա ա. պատկերացնո՞ւմ եք Վազգեն Սարգսյանն ինչ բուռն կարձագանքեր». Անդրանիկ Քոչարյան
Այսօր ԱԺ-ում ՀՀ գլխավոր դատախազ Աննա Վարդապետյանը ներկայացրեց Պաշտպանության նախկին նախարար, ԱԺ պատգամավոր Սեյրան Օհանյանի նկատմամբ հանրային քրեական հետապնդում հարուցելու 3-րդ միջնորդագիրը: ՀՀ գլխավոր դատախազը հայտարարեց, որ Սեյրան Օհանյանը, 2008 թվականի ապրիլի 14-ից մինչև 2016 թվականի սեպտեմբերի 9-ն ընկած ժամանակահատվածում, զբաղեցնելով Պաշտպանության նախարարի պաշտոնը, խմբային շահերից ելնելով, պաշտոնեական դիրքն օգտագործել է ծառայության շահերին հակառակ, չի կատարել իր ծառայողական պարտականությունները, որն անզգուշությամբ առաջացրել է ծանր հետևանքներ:
Արձագանքելով՝ ՔՊ-ական պատգամավոր Անդրանիկ Քոչարյանը նշեց. «Սա բացահայտված մեծ ավանտյուրա ա: Վազգեն Սարգսյանը պատկերացնո՞ւմ եք ինչ բուռն արձագանք կունենար նման կասկածելի դրսևորումների հետ կապված: Կարծում եմ՝ այս գործարքների մեջ շատ մեծ դեր են խաղացել այն ժամանակվա Կառավարության աշխատակազմը և աշխատակազմի ղեկավարը»,- ասաց ՔՊ-ական պատգամավորը:

Андраник Кочарян: Раскрылась большая авантюра
Сегодня в Национальном Собрании Генеральный прокурор РА Анна Вардапетян представила 3-е ходатайство о возбуждении уголовного преследования в отношении бывшего министра обороны, депутата Национального Собрания Сейрана Оганяна.
Генеральный прокурор РА заявила, что Сейран Оганян, занимавший должность министра обороны в период с 14 апреля 2008 г. по 9 сентября 2016 г., в угоду групповым интересам использовал служебное положение вопреки интересам службы, не выполнил своих служебных обязанностей, что по неосторожности привело к тяжелым последствиям.
«Раскрылась большая авантюра. Представляете, какая бы бурная реакция была бы у Вазгена Саркисяна в связи с такими подозрительными проявлениями? Я думаю, что очень большую роль в этих сделках сыграли тогдашние аппараты правительства и руководитель аппарата», - сказал депутат от фракции «Гражданский договор» Андраник Кочарян.