«Սպահանի վրա հարձակումն անպատասխան չի մնա». իրանցի խորհրդարանական
Իրանը կպատասխանի Սպահանում պաշտպանության նախարարության օբյեկտի վրա հարձակմանը. «ՌԻԱ Նովոստի»-ին տված հարցազրույցում ասել է Իրանի խորհրդարանի Արտաքին քաղաքականության և ազգային անվտանգության հանձնաժողովի անդամ Մահմուդ Աբասզադե Մեշկինին։
«Սպահանի վրա հարձակումն անպատասխան չի մնա»,- ասել է նա՝ պատասխանելով հարցին, թե արդյոք պատասխան կլինի՞ Ուկրաինայի նախագահի գրասենյակի ղեկավարի խորհրդական Միխայիլ Պոդոլյակի հայտարարությանը, որն ակնարկում էր Կիևի հնարավոր մասնակցությունը միջադեպին։ .
Նրա խոսքով՝ Ուկրաինան այժմ իրեն թույլ չի տալիս ավելի բացահայտ հարձակումներ, քանի որ գիտի, թե ինչ պատասխան կստանա Թեհրանից։

Махмуд Аббасзаде Мешкини: "Атака на Исфахан не останется без ответа"
Иран ответит на нападение на объект Минобороны в Исфахане, заявил в интервью РИА Новости член парламентской комиссии по внешней политике и национальной безопасности Махмуд Аббасзаде Мешкини.
"Атака на Исфахан не останется без ответа", — сказал он, отвечая на вопрос, последует ли ответ на заявление советника главы офиса президента Украины Михаила Подоляка с намеком на возможную причастность Киева к инциденту.
По его словам, Украина сейчас не позволяет себе более откровенные выпады, так как знает, какой ответ она получит от Тегерана.