«Հայաստանի իշխանությանը հաջողվեց ՌԴ-Արևմուտք խորը դիմակայությունը տեղափոխել Հայաստան». Տ. Աբրահամյան
Ուրբաթ, 27 հունվարի, 2023 թ., 10:12
ԱԺ «Պատիվ ունեմ» խմբակցության պատգամավոր Տիգրան Աբրահամյանը գրում է. «ՌԴ ԱԳՆ-ը բավականին ծավալուն տեքստով արձագանքել է Հայաստանում ԵՄ քաղաքացիական առաքելություն տեղակայելու որոշմանը, նշելով, որ այն կարող է միայն աշխարհաքաղաքական առճակատում բերել տարածաշրջան և սրել առկա հակասությունները:
Ավելին, ռուսական կողմը կոշտ զգուշացում է արել առ այն, որ «տեսանելի ապագայում տարածաշրջանում կայունության և անվտանգության առանցքային գործոնը մնում է Ռուսաստանի, Ադրբեջանի և Հայաստանի ղեկավարների 2020 թվականի նոյեմբերի 9-ի հայտարարության հիման վրա տեղակայված ռուսական խաղաղապահ զորախումբը, ինչպես նաև Հայաստանի սահմաններին ծառայող Ռուսաստանի սահմանապահները: Նրանք կարձագանքեն ԵՄ-ական դիտորդների պահվածքին՝ հաշվի առնելով «Գետնի վրա» իրավիճակի զարգացումը»։
Հայաստանի իշխանությանը հաջողվեց ՌԴ-Արևմուտք խորը դիմակայությունն ողջ ծավալով տեղափոխել Հայաստան՝ երկիրը «պոլիգոնի» մեծ սպառնալիք տակ դնելով»:

Тигран Абрамян: Властям Армении удалось перенести глубокое противостояние России и Запада в Армению
Депутат от фракции «Честь имею» Тигран Абрамян пишет: «МИД России отреагировал на решение о размещении в Армении гражданской миссии ЕС довольно объемным текстом, отметив, что это может лишь привнести в регион геополитическое противостояние и обострить существующие противоречия.
Более того, российская сторона сделала предупреждение о том, что «ключевым фактором стабильности и безопасности в регионе на обозримую перспективу остается Российский миротворческий контингент, развернутый на основе заявления лидеров России, Азербайджана и Армении от 9 ноября 2020 г., а также несущие службу на армянских рубежах российские пограничники.
Они будут реагировать на поведение наблюдателей ЕС с учетом развития ситуации «на земле».
Властям Армении удалось в полном объеме перенести глубокое противостояние России и Запада в Армению, поставив страну под большую угрозу «полигона»».