«Իշխանական քարոզչությունը թիրախավորեց դասակի հրամանատարին, որովհետև ինքն ասեց պարզ ճշմարտություն». Անժելա Էլիբեգովա
Շաբաթ, 21 հունվարի, 2023 թ., 13:48
Ադրբեջանագետ Անժելա Էլիբեգովան ֆեյսբուքյան իր էջում գրում է․ «Իշխանական քարոզչությունը թիրախավորեց հայտնի դասակի հրամանատարին, որովհետև ինքը ասեց երկու պարզ ճշմարտություն՝
1. Կան նաև այլ վարկածներ, բացի «հարմար» բարձրաձայնածից։ Սա նաև հաստատվեց երեկ պաշտոնապես։
2. Մեղավոր են բոլորը, սկսած վարչապետից, ՊՆ նախարարից, ԳՇ-ից։ Սա այնքան պարզ ճշմարտություն ա, որ անհնար ա վիճել։ Որովհետև իրենք են պատասխանատու զինվորի ծառայության պայմանների համար։
Ամբողջ իշխանական մեդիա-ֆեյքա-հ1-իրավապահ մեքենան միացավ պայքարելու մի տղայի դեմ, ով ընդամենը ասեց պարզ ճշմարտությունը։
Չտրամադրել տարրական պայմաններ, հետո մեղադրել զոհին, քավության նոխազ դարձնել ստորին օղակները, որոնք իշխանական ադմինիստրատիվ ռեսուրսին դիմադրել չեն կարող ու խուսափել սեփական պատասխանատվությունից։
Իսկ պատասխանատվությունից խուսափելը գիտեք ինչի է բերում՝ անպատժելիության զգացողության։ Ամբողջ առաջնագծով կարելի ա չբարեկարգել պայմանները, որովհետև ինչ դեպք էլ լինի, կբարդեն զոհի վրա»:

Анжела Элибегова: Провластная пропаганда сделала мишенью известного командира взвода, поскольку он сказал правду
![]() Азербайджанолог Анжела Элибегова на своей странице в Facebook пишет: «Провластная пропаганда сделала мишенью известного командира взвода, поскольку он сказал две простые истины: 1. Существуют также другие версии, помимо «удобной» озвученной. Это также вчера подтвердили на официальном уровне. 2. Виноваты все, начиная от премьер-министра, министра обороны РА, начальника Генштаба. Это настолько очевидная истина, что трудно спорить. Поскольку ответственны за условия несения службы военнослужащих. Вся провластная медиа-фейковая-h1-правовая машина объединилась, чтобы бороться с человеком, который всего лишь сказал правду. Не предоставить элементарных условий, потом обвинить жертву, сделав козлами опущения нижестоящие круги, которые не могут противостоять провластным административным ресурсам и избежать собственной ответственности. А знаете, к чему приводит уход от ответственности – к чувству безнаказанности. Можно не благоустраивать условия на передовой, поскольку что бы ни случилось – вину взвалят на жертву». Источник: Անժելա Էլիբեգովա |