«ԵԽ-ն կոչ է արել Ադրբեջանին հանել զորքերը ՀՀ տարածքից, վերադարձնել գերիներին, բացել Լաչինի միջանցքը». Փաշինյան
Հինգշաբթի, 19 հունվարի, 2023 թ., 12:12
«Երեկ տեղի է ունեցել իրադարձություն, որը, կարծում եմ, պետք է անպայման հիշատակվի, որովհետև շատ կարևոր է: Հունվարի 16-19-ին տեղի ունեցած ԵԽ լիագումար նստաշրջանի ընթացքում քվերակությամբ հաստատվել է, որ Հայաստանի տարածքային ամբողջականությունը պետք է հարգվի և կոչ է արվել ադրբեջանական իշխանություններին՝ անմիջապես դուրս բերել զորքերը Հայաստանի բոլոր տարածքներից, վերադարձնել ռազմագերիներին, քաղաքացիական անձանց, բացել Լաչինի միջանցքը»,- Կառավարության նիստի ժամանակ հայտնեց ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը:

Никол Пашинян: Совет Европы призвал власти Азербайджана немедленно вывести войска со всех территорий Армении
Четверг, 19 Января, 2023 года, 12:12
![]() «Вчера произошло событие, о котором, я думаю, следует упомянуть, потому что оно очень важное. На пленарном заседании СЕ, состоявшемся 16-19 января, путем голосования было подтверждено, что территориальная целостность Армении должна соблюдаться. Совет Европы призвал власти Азербайджана немедленно вывести войска со всех территорий Армении, вернуть военнопленных, мирных жителей, и открыть Лачинский коридор», - заявил премьер-министр РА Никол Пашинян на заседании правительства. |