Գերագույն ռադան ստորագրահավաք է սկսել «սկանդալային» Արեստովիչի հրաժարականի համար
Ուկրաինայի խորհրդարանի պատգամավոր Ալեքսեյ Գոնչարենկոն Telegram-ի իր ալիքում հայտնել է, որ Գերագույն ռադան սկսել է ստորագրահավաք՝ Ուկրաինայի նախագահի աշխատակազմի խորհրդական Ալեքսի Արեստովիչի հրաժարականի համար։
«Ժամանակն է, որ Արեստովիչը հրաժարական տա»,- գրել է Գոնչարենկոն՝ հավելելով, որ սկսել է ստորագրություններ հավաքել այլ պատգամավորներից՝ նախագահականից «սկանդալային խորհրդականին» հեռացնելու պահանջով։
Արեստովիչը քննադատության է ենթարկվել Ուկրաինայում այն ​​բանից հետո, երբ ասել է, որ հրթիռը հարվածել է Դնեպրի բնակելի շենքին, քանի որ այն շատ վատ է խոցվել Ուկրաինայի հակաօդային պաշտպանության կողմից:
Հիշեցնենք, որ այսօր Ռուսաստանի նախագահի մամուլի քարտուղար Դմիտրի Պեսկովը հայտարարել է, որ Կիևը փորձում է Դնեպրում շենքի ավերման պատասխանատվությունը գցել Ռուսաստանի վրա։ Նա ընդգծել է, որ իբրև թե ռուսական զորքերն Ուկրաինայում չեն հարվածում բնակելի շենքերին ու սոցիալական ենթակառուցվածքներին։

Верховная Рада начала сбор подписей за отставку Арестовича
Украинский депутат Алексей Гончаренко сообщил в своем Телеграм-канале, что в Верховной Раде начали собирать подписи за отставку советника Офиса президента Украины Алексея Арестовича.
"Арестовичу пора в отставку!", - написал Гончаренко, добавив, что начал собирать подпись с другими депутатами под требованием уволить из Офиса президента "скандального советника".
Арестович подвергся жесткой критике на Украине после того, как заявил, что ракета попала в жилой дом в Днепропетровске из-за того, что ее так неудачно сбили средства ПВО Украины.
Напомним, что сегодня пресс-секретарь президента России Дмитрий Песков заявил, что Киев пытается переложить ответственность за разрушение дома в Днепропетровске на России. Он подчеркнул, что российские войска не наносят удары по жилым домам и социальной инфраструктуре на Украине.