Արայիկ Հարությունյանը նոր նշանակումներ է կատարել
Համաձայն հրամանագրերի, գեներալ-մայոր Աշոտ Հակոբջանյանն ազատվել է ԱՀ ազգային անվտանգության ծառայության տնօրենի պաշտոնից և արձակվել ազգային անվտանգության մարմիններում ծառայությունից՝ երկարամյա ծառայության կենսաթոշակի անցնելու կապակցությամբ։
Գեներալ-մայոր Արարատ Մելքումյանը նշանակվել է ԱՀ ազգային անվտանգության ծառայության տնօրեն՝ ազատվելով ԱՀ Անվտանգության խորհրդի քարտուղարի պաշտոնից:
Սամվել Շահրամանյանը նշանակվել է ԱՀ Անվտանգության խորհրդի քարտուղար՝ ազատվելով Անվտանգության խորհրդի քարտուղարի տեղակալի պաշտոնից։

Понедельник, 16 Января, 2023 года, 12:24
Генерал-майор Ашот Акопджанян освобожден от должности директора Службы национальной безопасности Республики Арцах и уволен со службы в органах национальной безопасности в связи с выходом на пенсию по выслуге лет.
Директором Службы национальной безопасности назначен генерал-майор Арарат Мелкумян, будучи освобожденным от должности секретаря Совета безопасности Республики Арцах.
Секретарем Совета безопасности назначен Самвел Шахраманян, будучи освобожденным от должности заместителя секретаря Совета безопасности.