Իշխանությունը մտադիր է մանդատից զրկել միայն Իշխան Սաղաթելյանին․ «Ժողովուրդ»
«Ժողովուրդ» օրաթերթը գրում է․ «Ազգային ժողովի խորհուրդն այսօր նիստ է հրավիրելու, որի ընթացքում էլ անհարգելի բացակաների թիվը գերազանցած պատգամավորների մասով որոշում կկայացվի: Մեր տեղեկություններով՝ թիրախում ՀՅԴ ԳՄ անդամ Իշխան Սաղաթելյանն է: Թեև բացակաների թիվը գերազանցած պատգամավորները 22-ն են, բոլորն էլ՝ «Հայաստան» խմբակցությունից, բայց տեղեկացանք, որ Սաղաթելյանի բացակայություններն ավելի շատ են, և իշխանությունը մտադիր է ՍԴ դիմել միայն Իշխան Սաղաթելյանի մասով՝ միջնորդելով զրկել նրան մանդատից;
Այս առիթով մեկնաբանություն խնդրեցինք ԱԺ նախագահի մամուլի խոսնակ Ծովինար Խաչատրյանից, որն ասաց. «Այդ մասով ոչինչ չեմ կարող ասել, վաղը խորհրդի նիստն է որոշելու»:
Նկատենք, որ «Հայաստան» խմբակցության պատգամավորներ Իշխան Սաղաթելյանը և Սեյրան Օհանյանը արդեն տևական ժամանակ է՝ իշխանությունների ուշադրության կենտրոնում են, ամեն կերպ փորձում են դաշտից հեռացնել ընդդիմադիր երկու պատգամավորներին»:

«Жоховурд»: Власти намерены лишить мандата только Ишхана Сагателяна
Газета «Жоховурд» пишет: «Сегодня Совет НС созовет заседание, в ходе которого будет принято решение относительно депутатов, превысивших количество неуважительных пропусков. По нашим данным, под прицелом находится представитель Верховного органа АРФ «Дашнакцутюн» Ишхан Сагателян. Хотя количество депутатов, превысивших лимит пропусков, составляет 22, и все они от фракции «Айастан», однако нам стало известно, что пропусков у Сагателяна больше, и власти намерены обратиться в КС только по части Ишхана Сагателяна с ходатайством о лишении его мандата.
По этому поводу мы поросили комментарий у пресс-секретаря спикера НС Цовинар Хачатрян, которая сказала: «Я ничего не могу сказать по этому поводу, решение будет принято завтра на заседании совета».
Отметим, что депутаты от фракции «Айастан» Ишхан Сагателян и Сейран Оганян давно находятся в центре внимания властей, они всячески пытаются убрать с поля двух оппозиционных депутатов».