«Սեպտեմբերի 13-14-ի ադրբեջանական ագրեսիայի հետևանքով հայկական կողմն անհայտ կորած երեք զինծառայող ունի»․ ՀՀ պաշտպանության փոխնախարար
Չորեքշաբթի, 11 հունվարի, 2023 թ., 14:12
Այսօր լրագրողների հետ զրույցում ՀՀ պաշտպանության փոխնախարար Արման Սարգսյանը հայտնել է, որ սեպտեմբերի 13-14-ի ադրբեջանական ագրեսիայի հետևանքով հայկական կողմը գտնվելու վայրն անհայտ երեք զինծառայող ունի․ «Նրանց հստակ գտնվելու վայրը պարզելու ու մարմինները հնարավորության դեպքում դուրս բերելու ուղղությամբ իրականացվում են աշխատանքներ։ Արվում է ամեն ինչ, ընդհուպ՝ ադրբեջանական կողմի հետ բանակցություններ վարելու միջոցով, որ հնարավոր լինի զոհված զինծառայողների դիերը դուրս բերել»,- տեղեկացրել է փոխնախարարը։

Арман Саргсян: В результате азербайджанской агрессии 13-14 сентября с армянской стороны пропавшими без вести считаются 3 военнослужащих
Среда, 11 Января, 2023 года, 14:12
![]() В результате азербайджанской агрессии 13-14 сентября с армянской стороны есть трое военнослужащих, местонахождение которых неизвестно. Об этом сегодня в беседе с журналистами сказал заместитель министра обороны РА Арман Саргсян. «Проводятся работы по установлению их точного местонахождения и по возможности выводу тел. Делается все, даже путем переговоров с азербайджанской стороной, чтобы можно было вывести тела погибших военнослужащих», - сообщил замминистра. |