Ոստիկանության գնդապետի որդու վրա արձակված կրակոցների գործով ձերբակալվել էր ՍԴ դատավորի որդին
«Ժողովուրդ» օրաթերթը գրում է. «Ոստիկանության նախկին գնդապետ Վարդան Նադարյանի որդու վրա արձակված կրակոցների գործով ձերբակալված է եղել նաև Սահմանադրական դատարանի դատավոր Արթուր Վաղարշյանի որդին՝ Արեգ Վաղարշյանը: Մեզ հասած բացառիկ տեղեկությունների համաձայն, դատարանը Արեգ Վաղարշյանին ազատ է արձակել:
Տեղեկությունն օրաթերթն անձամբ փորձեց պարզել ՍԴ դատավոր Արթուր Վաղարշյանից, ինչին ի պատասխան նա ասաց. «Իմ որդին իրականում այնտեղ ներկա է եղել, ինքը ականատես է, ես բոլոր պետական մարմիններին վստահում եմ, իրենք օբյեկտիվ քննությունը կիրականացնեն և դուք օբյեկտիվ ճշմարտությունը կիմանաք»:
Հիշեցնենք, որ Shamshyan.com-ը գրել էր, որ Երևանի Մամիկոնյանց փողոցի 38/1 հասցեում կրակոցներ էին հնչել և հիվանդանոց էր տեղափոխվել ոստիկանության նախկին գնդապետ Վարդան Նադարյանի որդին՝ 35-ամյա Էդուարդ Նադարյանը որի մարմնի վրա առկա էին եղել սուր կտրող-ծակող գործիքով արված 10-ից ավելի հարվածի հետքեր:
Իսկ ահա նշված շենքի բակում հայտնաբերել էին արնանման հետքեր, ատրճանակ, 2 փամփուշտ։ Իսկ թե ինչ է եղել ոստիկանության գնդապետի որդուն դանակի բազմաթիվ հարվածներ հասցնելու և կրակոցներ արձակելու պատճառը, իրավաահները դեռևս պարզում են»։

«Жоховурд»: По делу о нанесении огнестрельных ранений сыну бывшего полковника полиции был арестован также сын судьи КС
![]() Газета «Жоховурд» пишет: «По делу о нанесении огнестрельных ранений сыну бывшего полковника полиции Вардана Надаряна был арестован также сын судьи Конституционного суда Артура Вагаршяна Арег Вагаршян. Согласно дошедшей до нас эксклюзивной информации, суд освободил Арега Вагаршяна. Газета попыталась узнать информацию лично у судьи КС Артура Вагаршяна, на что тот сказал: «Мой сын там действительно присутствовал, он очевидец. Я доверяю всем госорганам, они проведут объективное расследование, и вы узнаете объективную правду». Напомним, Shamshyan.com писал, что на улице Мамиконянца 38/1 в Ереване прозвучали выстрелы, в результате чего в больницу доставлен был 35-летний Эдуард Надарян, сын бывшего полковника полиции Вардана Надаряна. Во дворе указанного дома нашли следы крови, пистолет и 2 пули. А что послужило поводом для поножовщины и выстрела в сына полковника полиции, правоохранители еще выясняют». |