Շվեյցարիայի իշխանություններն ընդլայնել են հակառուսական պատժամիջոցների ցանկը
Շվեյցարիան պատժամիջոցների ցանկում ներառել է Ռուսաստանի Դաշնության 141 քաղաքացու և 49 իրավաբանական անձի։ Այս մասին հայտնում է Շվեյցարիայի էկոնոմիկայի նախարարությունը։
Ինչպես ասվում է գերատեսչության հաղորդագրության մեջ, Ռուսաստանի քաղաքացիների և ընկերությունների նկատմամբ պատժամիջոցներ են սահմանվում ուկրաինական իրադարձությունների պատճառով։ Այսպիսով, Շվեյցարիան աջակցում է Եվրոմիության քաղաքականությանը։
Ավելի վաղ Եվրոմիությունը նոր պատժամիջոցներ էր սահմանել 190 անձանց նկատմամբ, այդ թվում՝ Ռուսաստանի Դաշնության 141 քաղաքացիների և 49 իրավաբանական անձանց։ Ցուցակում ընդգրկված են քաղաքական գործիչներ, ռազմական ղեկավարներ, դատավորներ, լրագրողներ, կազմակերպություններից՝ պետական ​​մարմիններ, քաղաքական կուսակցություններ, հեռուստաալիքներ և ֆինանսական հաստատություններ։

Власти Швейцарии расширили антироссийский санкционный список
Швейцария включила в санкционный список 141 гражданина Российской Федерации и 49 российских юридических лиц. Об этом сообщает Министерство экономики Швейцарии.
Как утверждается в сообщении ведомства, санкции против российских граждан и компаний вводятся из-за событий на Украине. Тем самым, Швейцария поддержала политику Евросоюза.
Ранее Евросоюз ввел новые санкции против 190 фигурантов, включая 141 гражданина РФ и 49 юридических лиц. В список включены политические деятели, военачальники, судьи, журналисты, из организаций – государственные органы, политические партии, телеканалы и финансовые структуры.