«Այն ամենը, ինչ հիմա տեղի է ունենում, դեպի լավն է». Վլադիմիր Պուտին
ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինը կարծում է, որ բոլոր փոփոխությունները, որոնք այժմ տեղի են ունենում Ռուսաստանում և աշխարհում, «տանում են դեպի լավը»։ Այս մասին նա հայտարարել է՝ ելույթ ունենալով Ռուսաստանի երեխաների և երիտասարդների շարժման առաջին համագումարի մասնակիցների առջև։
«Այսօր մեծ փոփոխություններ են տեղի ունենում ոչ միայն Ռուսաստանում, այլ ամբողջ աշխարհը փոխվում է։ Ես կարծում եմ, որ դրանք փոփոխություններ են դեպի լավը»,- ասել է նա։
Պուտինը նաև հույս է հայտնել, որ Ռուսաստանը «կկարողանա աշխարհն ավելի արդար դարձնել իր գործերի, գործողությունների, վճռականության և, միևնույն ժամանակ, մտադրությունների, ծրագրերի և սկզբունքների բաց լինելու միջոցով»։

Путин: Все что сейчас происходит, все к лучшему
Президент России Владимир Путин считает, что все перемены, которые сейчас происходят в России и в мире, «ведут к лучшему». Об этом он сообщил во время обращения к участникам первого съезда Российского движения детей и молодежи.
«Большие перемены сегодня происходят не только в России, меняется весь мир. Верю, что это перемены в лучшую сторону», - сказал он.
Путин также выразил надежду, что Россия «сможет сделать мир более справедливым с помощью своих дел, поступков, решимости и при этом открытости намерений, планов и принципов».