Մեծ Բրիտանիան պատժամիջոցներ է սահմանել բարձրաստիճան ռուս զինվորականների նկատմամբ
Մեծ Բրիտանիան պատժամիջոցներ է սահմանել 12 ռուս զինվորականների դեմ, ասվում է բրիտանական կառավարության կայքում տեղադրված հաղորդագրության մեջ։
Գերատեսչությունում հայտնել են, որ պատժամիջոցները սահմանվում են ուկրաինական քաղաքացիական ենթակառուցվածքներին հասցված հարվածների կապակցությամբ։ Պատժամիջոցների ցուցակում հայտնված բոլոր նոր անձանց մուտքը Մեծ Բրիտանիա արգելված է, իսկ երկրում նրանց ակտիվները կսառեցվեն։
The Moscow Times-ը գրում է, որ պատժամիջոցների տակ են հայտնվել ՌԴ ԶՈւ գլխավոր հաշվողական կենտրոնի տնօրեն Ռոբերտ Բարանովը, Ռազմավարական հրթիռային ուժերի հրամանատար Սերգեյ Կարակաևը, օդադեսանտային ուժերի հրամանատար, գեներալ-գնդապետ Միխայիլ Թեպլինսկին, Հրթիռային ուժերի և հրետանու պետ, ցամաքային զորքերի գեներալ-լեյտենանտ Միխայիլ Մատվեևսկին, ՊՆ հրթիռային և հրետանու գլխավոր վարչության պետ Նիկոլայ Պարշինը, 35-րդ բանակի հրամանատար Ալեքսանդր Սանչիկը, Արևմտյան ռազմական օկրուգի շտաբի պետ Միխայիլ Զուսկոն, 1-ին տանկային բանակի հրթիռային ուժերի հրամանատար և հրետանու գնդապետ Գեորգի Շուվաևը, անօդաչու ավիացիայի տնօրինության պետ Ալեքսանդր Նովիկովը, 4-րդ տանկային դիվիզիայի հրամանատար Եվգենի Ժուրավլևը, 3-րդ մոտոհրաձգային դիվիզիայի հրամանատար, գեներալ-մայոր Ալեքսեյ Ավդեևը և 14-րդ մոտոհրաձգային դիվիզիայի հրամանատար Օլեգ Ցոկովը:

Великобритания ввела санкции против высокопоставленных российских военных
Великобритания ввела санкции против 12 российских военачальников, говорится в заявлении на сайте британского правительства.
В ведомстве заявили, что санкции вводят в связи с ударами по украинской гражданской инфраструктуре. Всем новым фигурантам санкционного списка запрещено въезжать на территорию Великобритании, а их активы в стране будут заморожены.
The Moscow Times пишет, что под санкции попали директор Главного вычислительного центра Вооруженных сил России Роберт Баранов, командующий Ракетными войсками стратегического назначения Сергей Каракаев, командующий ВДВ генерал-полковник Михаил Теплинский, начальник Ракетных войск и артиллерии Сухопутных войск генерал-лейтенант Михаил Матвеевский, начальник Главного ракетно-артиллерийского управления Минобороны Николай Паршин, командующий 35-й армией Александр Санчик, начальник штаба Западного военного округа Михаил Зусько, командующий ракетными войсками и артиллерией 1-ой танковой армии полковник Георгий Шуваев, начальник управления беспилотной авиации Александр Новиков, командующий четвертой танковой дивизией Евгений Журавлев, командир 3-й мотострелковой дивизии генерал-майор Алексей Авдеев и командир 144-й мотострелковой дивизии Олег Цоков.