Ուկրաինան չպետք է պատրանքներ փայփայի Ղրիմի հետ կապված. #TheAmericanConservative
Ուկրաինայի նախագահ Վլադիմիր Զելենսկին և նրա արևմտյան դաշնակիցները պետք է դադարեն ասել, որ Ղրիմը կվերադառնա Կիևի վերահսկողությանը։ Այս մասին իր հոդվածում ասել է The American Conservative-ի ավագ խմբագիր Ռոդ Դրեհերը։
«Իմ ընկերը կարծում է, որ հակամարտությունը չպետք է ավարտվի այնքան ժամանակ, քանի դեռ Ռուսաստանը ամբողջությամբ հետ չի շպրտվել իր նախկին սահմանները, և Ուկրաինան չի վերադարձրել Ղրիմը։ Ես նրան ասացի, որ դա լիովին անիրատեսական է, որ սա հավերժական էսկալացիայի բաղադրատոմս է»,- նշել է հեղինակը։
Նա իրավիճակը համեմատել է Իրաքի հակամարտության հետ։ Նրա խոսքով, պետությունները չլսեցին պատերազմի մասին զգուշացնողներին, քանի որ «մեծ վախ ու ատելություն կար թշնամու նկատմամբ»։ Եվ դրա պատճառով ԱՄՆ-ը և՛ իրեն, և՛ Իրաքին տարավ աղետի:
Նա կարծում է, որ Ղրիմն Ուկրաինայի վերահսկողության տակ վերադարձնելու պատրանքների փոխարեն Զելենսկին և ԵՄ-ն պետք է ձգտեն խաղաղ կարգավորման, քանի դեռ ճգնաժամը չի կործանել Եվրոպան։

The American Conservative: Украине не стоит питать иллюзий насчет Крыма
Президент Украины Владимир Зеленский и его западные союзники должны прекратить заявления о том, что Крым вернется под контроль Киева. Об этом заявил в своей статье старший редактор The American Conservative Род Дреер.
«Мой друг считает, что конфликт не должен закончиться, пока Россия не будет полностью отброшена к прежним границам, а Украина не вернет Крым. Я сказал ему, что это совершенно нереально, что это рецепт вечной эскалации», - отметил автор.
Он сравнил ситуацию с конфликтом в Ираке. По его словам, Штаты не слушали тех, кто предостерегал от войны, потому что «были велики страх и ненависть к врагу». И из-за этого США привели и себя, и Ирак к катастрофе.
Он считает, что вместо иллюзий насчет возвращения Крыма под контроль Украины Зеленский и ЕС должны стремиться к мирному урегулированию, пока кризис не разрушил Европу.