Nissan-ը ցուցադրել է նոր սերնդի մինիվեն Serena-ն
![]() Ճապոնական Nissan ավտոարտադրողը ներկայացրել է Serena մինիվենի նոր սերնդի մասին տեղեկատվություն ճապոնական շուկայի համար: Մեքենան ստացել է նոր արտաքին տեսք՝ զանգվածային վանդակաճաղով և լուսադիոդային օպտիկայով՝ բաղկացած մի քանի հատվածներից։ Մեքենայի դիզայնը պատրաստված է ընկերության ներկայիս կորպորատիվ ոճով՝ ինչպես նոր Pathfinder-ը և Ariya էլեկտրական քրոսովերը: Մինիվենը համալրված է նաև ProPilot 2.0 համակարգով, որը թույլ է տալիս վարորդին ձեռքերը վերցնել ղեկից մայրուղիներով երթևեկելիս։ Այս ֆունկցիան հասանելի է 40 կմ/ժ-ից ավելի արագության դեպքում: Սալոնում, կախված կոնֆիգուրացիայից, կա յոթ կամ ութ նստատեղ: Վաճառքի մեկնարկին մեքենան հասանելի է հիբրիդային ուժային համակարգով, ներառյալ 163 ձիաուժ հզորությամբ էլեկտրական շարժիչը և 1.4 բենզինային շարժիչ, որը ծառայում է քարշող մարտկոցի լիցքավորմանը և մեխանիկական կապ չունի անիվների հետ։ Ներքին այրման շարժիչի հզորությունը 98 ձիաուժ է: Հիմնական տարբերակի արժեքը կազմում է 3,2 միլիոն իեն: Սպասվում է, որ 2023 թվականի գարնանը Serena-ի վրա կհայտնվի հիբրիդային ուժային համակարգ՝ 150 ձիաուժ հզորությամբ բենզինային շարժիչով և վարիատորով։ |