Ռուսաստանը զսպվածության կոչ է արել Թուրքիային
Մոսկվան կոչ է անում Անկարային զսպվածություն դրսևորել սիրիական տարածքին հասցված հարվածներից հետո. չի կարելի թույլ տալ, որ լարվածությունը սրվի, այս մասին ասել է Սիրիայի հարցով ՌԴ նախագահի հատուկ բանագնաց Ալեքսանդր Լավրենտևը։
«Մեր թուրք գործընկերներին կոչ կանենք ցուցաբերել որոշակի զսպվածություն՝ կանխելու լարվածության աճը ոչ միայն Սիրիայի հյուսիսային և հյուսիս-արևելյան շրջաններում, այլև ողջ տարածքում»,- ասել է Լավրենտևը, փոխանցում է РИА Новости-ն:
Լավրենտևը նշել է, որ Թուրքիան նախապես չի տեղեկացրել ՌԴ-ին՝ Սիրիայում և Իրաքում օդային գործողության մասին՝ հավելելով, որ հարցը կքննարկվի Աստանայում՝ Սիրիայի հարցով հանդիպման ժամանակ:

Россия призвала Турцию к сдержанности после ударов по Сирии и Ираку
Москва призывает Анкару к сдержанности в свете ударов по сирийской территории, нельзя допустить эскалации напряженности, заявил спецпредставитель президента РФ по Сирии Александр Лаврентьев.
"Будем призывать наших турецких коллег к сдержанности определенной, чтобы не допустить эскалации напряженности, причем не только в северных и северо-восточных районах Сирии, но и на всей территории", - сказал Лаврентьев в начале 19-го раунда переговоров по сирийскому урегулированию в Астане.
Лаврентьев отметил, что Турция заранее не уведомляла РФ о воздушной операции в Сирии и Ираке, вопрос будет обсуждаться в ходе встречи по Сирии в Астане.