«Ադրբեջանը «տաքացնում է մկանները»». Տիգրան Աբրահամյան
ԱԺ «Պատիվ ունեմ» խմբակցության պատգամավոր Տիգրան Աբրահամյանը գրում է. «Ադրբեջանը շարունակում է Արցախի ու Հայաստանի սահմանագծին լարվածություն հաղորդելու իր քաղաքականությունը։
Ճիշտ է՝ դրանք դեռևս ինտենսիվ բնույթ չեն կրում, սակայն ակնհայտորեն Ադրբեջանը «տաքացնում է մկանները»։
Հրադադարի ռեժիմի խախտումներ, տեղեկատվական ագրեսիվություն, որոնք ուղեկցվում են կեղծ ու սպառնալից լուրերով, ինչպես նաև՝ որոշակի շարժեր առաջնագծի տարբեր հատվածներում։
Այս ամենի համատեքստում և այս ամենին ի պատասխան, միակ բանը որն անում է Նիկոլն ու իր իշխանությունը բոլորին «հիմնավորելն է», որ Արցախը Ադրբեջան է և վերջ։
Նույնիսկ Ադրբեջանում են զարմացած Նիկոլի՝ ադրբեջանական քարոզչությանն ու երազանքին այսքան նվիրված լինելուն»։

Тигран Абрамян: Азербайджан явно «разогревает мышцы»
Депутат от фракции «Честь имею» Тигран Абрамян пишет: «Азербайджан продолжает политику создания напряженности на границе Арцахa и Армении. Правда, эти очаги пока не носят интенсивный характер, но Азербайджан явно «разогревает мышцы».
Нарушения режима прекращения огня, информационная агрессия, сопровождаемая ложными и угрожающими новостями, а также определенные перемещения на разных участках линии фронта.
В контексте всего этого и в ответ на все это, единственное, что делает Никол и его правительство, это «доказывают» всем, что Арцах – это Азербайджан, и все.