«Փաշինյանը շրջանառության մեջ է դնում ադրբեջանական թեզերը»․ Գեղամ Մանուկյան
Այսօր՝ նոյեմբերի 17-ին, խորհրդարանական ճեպազրույցի ընթացքում «Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Գեղամ Մանուկյանը անդրադարձել է «անկլավների» թեմային. «Տավուշեցի պատգամավորներից մեկը, հիշում եմ, որ չբացառեց անկլավների վերադարձը: Քննադատեցին, բողոքեցին, բայց խոսույթը կար: Նիկոլ Փաշինյանը հերքեց, ասաց՝ նման բան չկա, բայց մի օր խոսքի մեջ ասաց, բնակավայրերի մասին խոսեց: Ինքն է հանրությանը ադրբեջանական թեզերը մատուցում ու պատահական չէ այդ տարածքը, թիվը՝ 29 հազար 800 քառակուսի կմ: Նայեք Սովետական Հայաստանի քարտեզին, կպատկերացնեք ինչ թվի մասին է խոսքը: 1990, մինչև 1991 թվականի քարտեզի մասին է խոսքը, չի խոսում, չէ՞, Արծվաշենի մասին: Նա շրջանառության մեջ է դնում ադրբեջանական թեզերը: Նիկոլ Փաշինյանին այլևս որևէ իմաստ չկա մեկնաբանել: Մեկ րոպեի ընթացքում կարող է 180 աստիճան փոխվել»։
«Հակառակ այս տոնական տրամադրություններին, մեր զոհված զինվորների աճյունները դեռ չեն հանվել, գտնվում են չեզոք գոտում ու այս օկուպացիայի պայմաններում ի՞նչ պայմանագրի մասին կարող է խոսք լինել»,- հավելել է պատգամավորը։

Гегам Манукян: Пашинян вводит в обращение азербайджанские тезисы
Сегодня, 17 ноября, в ходе парламентского брифинга депутат от фракции «Айастан» Гегам Манукян коснулся темы «анклавов». «Помню, один из депутатов из Тавуша не исключил возвращения анклавов. Раскритиковали, опротестовали, но разговор был. Никол Пашинян опроверг, сказал, что такого нет, но однажды в своем выступлении проговорился о населенных пунктах. Именно он представляет общественности азербайджанские тезисы. Посмотрите на карту Советской Армении, вы представляете, о какой цифре идет речь? Речь идет о карте с 1990 по 1991 год. Он вводит в обращение азербайджанские тезисы. Больше нет смысла комментировать Никола Пашиняна. Он может измениться на 180 градусов за минуту»,- сказал Манукян.
«Вопреки этим праздничным настроениям, останки наших погибших солдат еще не вывезены, они находятся в нейтральной зоне, и в условиях этой оккупации о каком договоре может идти речь?»,- добавил депутат.