«Ադրբեջանն աստիճանաբար բարձրացնում է լարվածության աստիճանը». Տիգրան Աբրահամյան
ԱԺ «Պատիվ ունեմ» խմբակցության պատգամավոր Տիգրան Աբրահամյանը գրում է. «Ադրբեջանական սադրանքներն Արցախի մի քանի ուղղություններում տարբեր դրսևորումներ են ստանում։
Եթե նախորդ շաբաթ դրանք հիմնականում դրսևորվում էին Ասկերանի շրջանի ուղղությամբ, ապա նախօրեին իրենց արձանագրումն են ստացել Ամարասի հովտում. ադրբեջանցիներն անկանոն կրակահերթեր են արձակել դաշտում/այգում աշխատող քաղաքացիական անձանց նկատմամբ։
Սրան զուգահեռ, Ադրբեջանն արդեն մի քանի օր է ապատեղեկատվություն է տարածում հրադադարի ռեժիմի խախտումների վերաբերյալ և որպես ուղղություն նշում Արցախի այն հատվածները, որտեղ հենց ինքն է սադրանքներ իրականացրել։
Հայաստանի ուղղությամբ ևս Ադրբեջանն առանձնապես պասիվ չէ և նրա ակտիվությունը դրսևորվում է ինչպես բռնազավթված հատվածներում ամրաշինական աշխատանքներով, այնպես էլ՝ հրադադարի ռեժիմի խախտումներով և տեղային շարժերով։
Այս քայլերով Ադրբեջանն աստիճանաբար բարձրացնում է լարվածության աստիճանը և դեռ պարզ չի, թե սա ինչ վերջնական հետևանքների կբերի։
Իսկ ի՞նչ է անում ստեղծված իրադրության պայմաններում Հայաստանի իշխանությունը՝ դատարկաբանություն, խոստումներ, անիմաստ ծախսեր և ոչինչ չտվող պլանավորումներ»։

Тигран Абрамян: Азербайджан постепенно повышает уровень напряженности
Депутат от фракции «Честь имею» Тигран Абраамян пишет: «Азербайджанские провокации в направлении Арцаха получают различные проявления.
Если на прошлой неделе они в основном были нацелены на Аскеранский район, то накануне целились уже в направлении долины Амараса. Азербайджанцы беспорядочно стреляли в направлении гражданских лиц, работающих в поле.
Параллельно с этим Азербайджан уже несколько дней распространяет дезинформацию о нарушениях режима прекращения огня, якобы, со стороны Арцаха, указывая те направления, которые сам обстреливал.
В направлении Армении Азербайджан также проявляет активность, осуществляя на оккупированных участках инженерные работы и локальные перемещении, нарушая режим прекращения огня.
Этими шагами Азербайджан постепенно повышает уровень напряженности, и пока не ясно, к каким окончательным последствиям это приведет.
А что делают власти Армении в условиях сложившейся ситуации – пустые обещания, бессмысленные траты и ничего не дающие планировки».