Ուժային կառույցների օպերատիվ հետախուզական խմբերը կմտնեն մի շարք պաշտոնյաների տներ․ «Ժողովուրդ»
«Ժողովուրդ» օրաթերթը գրում է. «Ուժային կառույցների օպերատիվ հետախուզական խմբերը կմտնեն մի շարք պաշտոնյաների տներ. ծանուցումների գործընթացը մեկնարկել է: Օրաթերթի տեղեկությունների համաձայն՝ ՀՀ պետական պաշտոնյաներն այս օրերին ծանուցումներ են ստանում Կոռուպցիայի կանխարգելման հանձնաժողովի կողմից: Մեզ հասած տեղեկությունների համաձայն՝ ծանուցման մեջ հանձնաժողովը կոնկրետ հարցադրում է անում պետական պաշտոնյաներին և պահանջում հայտնել, թե այս կամ այն գույքի կառավարման հետ ինչ առնչություն ունեն պաշտոնյաները:
Լրատվամիջոցը գրել էր, որ Կոռուպցիայի կանխարգելման հանձնաժողովն ուշագրավ որոշում է կայացրել, որը խառնաշփոթ է ստեղծել պետական պաշտոն զբաղեցնող անձանց շրջանում: Այս պահի դրությամբ ցանկում ներառվել են 95 պետական պաշտոն զբաղեցնող անձինք, և չի բացառվում՝ ցանկը ավելանա։ Եվ, ահա, այս նոր որոշումը որոշակի անհանգստություն է առաջացրել պետական պաշտոն զբաղեցնող անձանց շրջանում:
Բանն այն է, որ Կոռուպցիայի կանխարգելման հանձնաժողովը համապատասխան վերլուծության ընթացքում ուժային կառույցների օպերատիվ-հետախուզական գործունեության բաժին դիմում է ներկայացնելու, որ կոնկրետ պետական պաշտոն զբաղեցնող անձանց գույքի մասով իրենց տեղեկություն տրամադրեն, ինչը ենթադրում է, որ այս որոշման արդյունքում չի բացառվում, որ ուժային կառույցները մտնեն պետական պաշտոն զբաղեցնող անձանց պատկանող սեփականություններ: Կստուգվեն կենցաղին առնչվող մանրամասներ…Մեկ բառով ասած՝ պաշտոնյաների տները և ունեցվածքը խոշորացույցի տակ են»:

«Жоховурд»: Оперативно-розыскные группы правоохранительных структур проверят дома ряда чиновников
Газета «Жоховурд» пишет: «Оперативно-розыскные группы правоохранительных структур проверят дома ряда чиновников. Процесс оповещения стартовал. По информации газеты, в эти дни государственные чиновники РА получают уведомления от Комиссии по предотвращению коррупции. По полученной нами информации, в уведомлении комиссия задает госчиновникам конкретные вопросы и требует указать, какое отношение чиновники имеют к управлению тем или иным имуществом.
СМИ писали, что Комиссия по предотвращению коррупции приняла примечательное решение, которое вызвало недоумение у чиновников. На данный момент в списке 95 государственных служащих, и не исключено, что этот список будет увеличиваться.
Решение начать проверки вызвало некоторый переполох среди должностных лиц. Дело в том, что Комиссия по предотвращению коррупции произвела анализ ситуации, в результате чего представит в правоохранительные органы информацию о госчиновниках, подлежащих проверке».