Արցախի ԱԺ-ն արտահերթ նիստ և հանրահավաք կանցկացնի
Արցախի ԱԺ լրատվության և հանրության հետ կապերի բաժինը հայտնում է. «Արցախի Հանրապետության Խորհրդարանի քաղաքական բոլոր ուժերի նախաձեռնությամբ՝ հոկտեմբերի 30-ին՝ ժամը 15:00-ին, տեղի կունենա Ազգային ժողովի արտահերթ նիստ և հանրահավաք՝ նվիրված Արցախի Հանրապետության արժանապատիվ ու անվտանգ ապագային: Նիստն ուղիղ հեռարձակմամբ ցուցադրվելու է Ստեփանակերտի Վերածննդի հրապարակում միաժամանակ հրավիրված մեծ հանրահավաքի առջև:
Նիստից անմիջապես հետո ելույթները կշարունակվեն Վերածննդի հրապարակում հրավիրված հանրահավաքում: Բոլորիդ հորդորում ենք մասնակցել հանրահավաքին՝ սեփական ճակատագիրը հայրենի հողում տնօրինելու մեր վճռականությունը միասնաբար հայտնելու նպատակով:
Հոկտեմբերի 30-ին՝ ժամը 15:00-ին, հանդիպման վայրը Վերածննդի հրապարակն է՝ 88-ի շարժման ոգով միասին մեր ձայնը բարձրացնելու...»:

Состоится внеочередная сессия Национального собрания и митинг
По инициативе всех политических сил парламента Республики Арцах 30 октября в 15:00 состоится внеочередная сессия Национального собрания и митинг, посвященный достойному и безопасному будущему Республики Арцах. Заседание будет транслироваться в прямом эфире на митинге, созванном в это время на площади Возрождения Степанакерта.
Сразу после заседания выступления продолжатся на митинге, проходящем на площади Возрождения. Мы призываем всех принять участие в митинге, чтобы вместе выразить нашу решимость распоряжаться своей судьбой на родной земле.
Место встречи - площадь Возрождения, 30 октября в 15:00. Приходите и вместе выразим свою волю в духе движения 1988 года.