Netflix-ը չի հեռացնի Քանյե Ուեսթի մասին ֆիլմը
Netflix-ը չի հեռացնի Քանյե Ուեսթի «Jeen-Yuhs» վավերագրական ֆիլմը, չնայած երաժշտի հասցեին հնչած քննադատությունների ալիքին՝ նրա հայտարարությունների պատճառով, հայտնում է TMZ-ը:
Ռեփերի կյանքի մասին եռագրությունը հասանելի կմնա դիտման համար, քանի որ Քանյեն ինքը չի մասնակցել դրա ստեղծմանը և չի պարունակում հակասեմական հայտարարություններ, հայտնել են տեսածառայությունից։
«Jeen-Yuhs»-ը թողարկվել է Netflix-ում 2022 թվականի փետրվար-մարտ ամիսներին և ստացել մի շարք կինոմրցանակներ, այդ թվում՝ Emmy Awards։ Ավելի վաղ կատարողն իր թվիթով կասկածի տակ էր դրել ԱՄՆ բանակի ռազմական պատրաստվածության մակարդակը, որը օգտատերերը համարել են հակասեմական, պարզաբանում է Washington Examiner-ը։
Adidas AG-ն դադարեցրել է համագործակցությունը Ուեսթի հետ «անընդունելի, ատելության և վտանգավոր» հայտարարությունների պատճառով։ Balenciaga նորաձևության տունը նույնպես դադարեցրել է համագործակցությունը Ուեսթի հետ։

Netflix не станет удалять фильм про Канье Уэста
Netflix не станет удалять документальный проект "Jeen-Yuhs" о Канье Уэсте, несмотря на волну критики в адрес музыканта из-за его заявлений, сообщает TMZ.
Трилогия о жизни рэпера останется доступной для просмотра, поскольку сам Канье не участвовал в ее создании и в ней не содержится антисемитских высказываний, заявил видеосервис.
"Jeen-Yuhs" была выпущена на Netflix в феврале-марте 2022 года и получила ряд кинонаград, включая Emmy Awards. Ранее исполнитель, обыгрывая обозначения армии США об уровне военной готовности, написал твит, который пользователи сочли антисемитским, уточняет Washington Examiner.
Adidas AG прекратил сотрудничество с Уэстом по причине "неприемлемых, ненавистнических и опасных" высказываний. Модный дом Balenciaga также прекратил сотрудничество с Уэстом.