«Եթե Ռուսաստանն ասում է, որ Ուկրաինան «կեղտոտ ռումբ» է պատրաստում, նշանակում է՝ ինքն է պատրաստել». Զելենսկի
Երեքշաբթի, 25 հոկտեմբերի, 2022 թ., 11:12
Ուկրաինայի նախագահ Վլադիմիր Զելենսկին երեկոյան ելույթում ասել է, որ Ռուսաստանի պնդումները, թե Ուկրաինան պատրաստվում է «կեղտոտ միջուկային ռումբ» օգտագործել, նշան է, որ Մոսկվան ինքն է ծրագրում նման հարձակում, որպեսզի հետո մեղադրի Ուկրաինային։
Հիշեցնենք՝ Մեծ Բրիտանիան, Ֆրանսիան և ԱՄՆ-ն ևս հերքել էին ՌԴ Պնախարար Սերգեյ Շոյգուի պնդումները. «Մեր երեք երկրների պաշտպանության նախարարները զրուցել են ՌԴ պաշտպանության նախարարի հետ։ Հստակ հասկացրել ենք, որ մերժում են ակնհայտ կեղծ պնդումները, թե Ուկրաինան պատրաստվում է «կեղտոտ ռումբ» կիրառել իր տարածքում»:

Зеленский: если Россия заявляет, что Украина готовит «грязную бомбу», то, значит, она подготовила ее сама
Вторник, 25 Октября, 2022 года, 11:12
Президент Украины Владимир Зеленский заявил в своем вечернем обращении, что заявления России о том, что Украина готовится использовать «грязную ядерную бомбу», – признак того, что Москва сама планирует подобное нападение, чтобы затем обвинить в нем Украину.
«Если Россия звонит и говорит, что Украина якобы что-то готовит, это означает одно: Россия все это уже подготовила, – сказал Зеленский. – Поэтому, когда сегодня министр обороны России устраивает телефонную карусель и звонит министрам иностранных дел с рассказами о так называемой "грязной" ядерной бомбе, все все прекрасно понимают. Понимают, кто является источником всего грязного, что можно представить в этой войне».