ԱՊՀ երկրների ղեկավարները, բացի Ալիևից ու Տոկաևից, հանդիպման են ժամանել Aurus-ով
ԱՊՀ երկրների առաջնորդներից շատերը, որոնք հոկտեմբերի 7-ին Սանկտ Պետերբուրգ էին ժամանել՝ մասնակցելու ոչ պաշտոնական գագաթնաժողովին, քաղաքում տեղաշարժվելու համար ընտրել էին Aurus մակնիշի ավտոմեքենա, գրում է РИА Новости-ն:
Հանդիպման վայրը Կոնստանտինովսկու պալատն էր։ Առաջինը ժամանել էր Ղազախստանի նախագահ Կասիմ-Ժոմարտ Տոկաևը, ով նախընտրել էր Mercedes-ը։ Նրան հաջորդել էին Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը, Թուրքմենստանի ղեկավար Սերդար Բերդիմուհամեդովը, Ուզբեկստանի ղեկավար Շավքաթ Միրզիյոևը՝ բոլորը Aurus-ով։ Նրանց օրինակին հետևել էին նաև Տաջիկստանի նախագահ Էմոմալի Ռահմոնը և Բելառուսի նախագահ Ալեքսանդր Լուկաշենկոն։ Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևը Maybach էր ընտրել։
Պուտինն ինքը արդեն մի քանի տարի տեղաշարժվում է Aurus-ով, նույնը՝ նախարարների կաբինետի անդամները, հավելում է լրատվամիջոցը:

Лидеры СНГ, кроме Алиева и Токаева, приехали на встречу с Путиным на Aurus
Многие лидеры стран СНГ, приехавшие на неформальный саммит в Санкт-Петербург 7 октября, выбрали для передвижения по городу и окрестностям российские автомобили представительского класса Aurus, передает корреспондент РИА Новости.
Местом встречи был выбран Константиновский дворец. Первым приехал президент Казахстана Касым-Жомарт Токаев, он отдал предпочтение машине Mercedes. За ним приехали премьер Армении Никол Пашинян, лидеры Туркмении Сердар Бердымухамедов и Узбекистана Шавкат Мирзиеев – все на Aurus. Их примеру последовали лидеры Таджикистана Эмомали Рахмон и Белоруссии Александр Лукашенко. Президент Азербайджана Ильхам Алиев остановил выбор на Maybach.
Путин сам уже несколько лет ездит на лимузине Aurus. Этой же машиной пользуются члены кабинета министров.