«Հոկտեմբեր և նոյեմբեր ամիսները ծանր են լինելու». Նաիրի Հոխիկյան
Լրագրող Նաիրի Հոխիկյանի գրառումը. «Հոկտեմբեր և նոյեմբեր ամիսները ծանր են լինելու Հայաստանի ու հայ ազգի պատմության մեջ։ Բանակցությունները և իրար հաջորդող հանդիպումները միջազգային կազմակերպությունների և գերտերությունների ղեկավարների հետ ոչ մի լավ բան չեն խոստանում մեզ։ Հոկտեմբերի 6-ին հավանաբար կհանդիպեն Նիկոլ Փաշինյանը և Ռեջեփ Էրդողանը՝ վերջնական տեսքի բերելու Հայաստանի անկման գործարքը։
Մեծ Բրիտանիային ու ԱՄՆ-ին պետք են մեր տարածքների հանքերը, որոնց միլիարդների շահագործման լավագույն ճանապարհը թուրքական դարպասն է։
Ռուսաստանը չի պատրաստվում զիջել Հայաստանը, բայց աշխարհաքաղաքական առևտուրը երբեմն մեզ հետին պլան է մղում։ Եթե մենք տեր չենք կանգնում մեր երկրին, ապա բոլորը պատրաստ են հոշոտել մեզ։ Կորցնելու ենք ամեն ինչ, եթե շարունակենք հանրային լռության մեջ մնալ։ Իրական ցավոտն ու ողբերգականը նոր է սկսվում։ Առաջին հերթին հենց ՀՀ համար։ Ու թեպետ դրանից հետո Նիկոլը կփախչի Հայաստանից, բայց դրանից մեր աղետի չափը չի պակասի»։

Наири Охикян: Октябрь и ноябрь будут тяжелыми в истории Армении
Журналист Наири Охикян пишет: «Октябрь и ноябрь будут тяжелыми в истории Армении и армянского народа. Переговоры и следующие друг за другом встречи с международными организациями и лидерами сверхдержав не сулят нам ничего хорошего. 6 октября Никол Пашинян и Реджеп Эрдоган, по всей вероятности, встретятся, чтобы согласовать сделку по падению Армении.
Великобритании и США нужны шахты на наших территорях, лучший путь эксплуатации которых й – турецкие ворота.
Россия не собирается уступать Армению, но геополитическая торговля иногда отодвигает нас на второй план. Если мы не встанем на защиту своей страны, то все готовы нас уничтожить. Мы потеряем все, если будем и дальше хранить публичное молчание. Настоящая болезненная и трагическая часть только начинается.
Прежде всего, для самой РА. И хотя после этого Никол сбежит из Армении, масштабов нашего бедствия это не уменьшит».