«Լուծում կարող է լինել ՀՀ-Ադրբեջան սահմանին միջագային դիտորդական առաքելության տեղակայումը». վարչապետ
Հինգշաբթի, 29 սեպտեմբերի, 2022 թ., 11:55
«Միջազգային գործընկերներին առաջարկում ենք հետևյալ բանաձևը. կարծում ենք, որ լուծում կարող է լինել ՀՀ-Ադրբեջանին սահմանին միջագային դիտորդական առաքելության տեղակայումը, կլինի դա ՄԱԿ-ի անվտանգության խորհրդի, ԵԱՀԿ-ի, թե որևէ այլ միջազգային կազմակերպության»,- Կառավարության այսօրվա նիստի ժամանակ՝ անդրադառնալով Ադրբեջանի ագրեսիվ գործողություններին, ասաց ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը:
Նա նշեց, որ այս ամենը տեղի է ունենում մեկ նպատակով՝ «որպեսզի մենք հրաժարվենք մեր պետականությունից, ինքնիշխանությունից, մեր տարածքային ամբողջականությունից զիջումներ անենք, բայց, ի հեճուկս բոլոր գործոնների, մենք վճռական ենք մեր անկախությունը, ինքնիշխանությունը, տարածքային ամբողջականությունը պաշտպանելու գործում»:

Премьер Армении: Решением может стать размещение на армяно-азербайджанской границе международной наблюдательской миссии
Четверг, 29 Сентября, 2022 года, 11:55
Армения последовательно предлагает международным партнерам формулу, которая может принести решение: разместить на армяно-азербайджанской границе международную наблюдательскую миссию, будь то по мандату Совбеза ООН, ОБСЕ или другой международной организации. Об этом в ходе сегодняшнего заседания правительства заявил премьер-министр Армении Никол Пашинян․
По его словам, все это происходит с одной целью, «чтобы мы отказались от своей государственности, суверенитета, пошли на уступки в отношении своей территориальной целостности, но, несмотря на все факторы, мы полны решимости защищать свою независимость, суверенитет и территориальную целостность».