Դավիթ Բաբայանը հանդիպել է ԱՄՆ մի խումբ կոնգրեսականների, սենատորների և օրենսդիր թևի ներկայացուցիչների հետ
2009
Հինգշաբթի, 22 սեպտեմբերի, 2022 թ., 12:00
ԱՄՆ Կոնգրեսի հայկական հարցերով հանձնախումբը սեպտեմբերի 20-ին և 21-ին կազմակերպել է Արցախի Հանրապետության ԱԳ նախարար Դավիթ Բաբայանի հանդիպումները ԱՄՆ մի խումբ կոնգրեսականների, սենատորների և օրենսդիր թևի ներկայացուցիչների հետ։
Հանդիպումների ընթացքում քննարկվել են Արցախի արտաքին քաղաքականությանը, սոցիալ-տնտեսական զարգացմանը, երկկողմ հարաբերություններին առնչվող հարցեր։
Նախարար Բաբայանը երախտագիտություն է հայտնել ջերմ ընդունելության համար և նշել, որ ԱՄՆ Կոնգրեսի հայկական հարցերով հանձնախմբի հետ սերտ հարաբերությունները շարունակական և արդյունավետ կլինեն նաև ապագայում։
Հանդիպումներին մասնակցել են նաև ԱՀ կրթության, գիտության, մշակույթի և սպորտի նախարարի տեղակալ Լեռնիկ Հովհաննիսյանը և ԱՄՆ-ում ու Կանադայում ԱՀ Մշտական ներկայացուցիչ Ռոբերտ Ավետիսյանը։

Министр ИД Давид Бабаян встретился в Конгрессе США с группой конгрессменов, сенаторов и представителей законодательного крыла
2008
Четверг, 22 Сентября, 2022 года, 12:00
20 и 21 сентября Комиссия по армянским вопросам Конгресса США организовала встречи министра иностранных дел Республики Арцах Давида Бабаяна с группой конгрессменов, сенаторов и представителей законодательного крыла США.
Во время мероприятия были обсуждены вопросы, касающиеся внешней политики и социально-экономического развития Арцаха, двусторонних связей.
Министр Бабаян выразил признательность за теплый прием и надежду, что тесные отношения с Комиссией по армянским вопросам Конгресса США будут последовательными и эффективным также в дальнейшем.
На встречах также присутствовали замминистра образования, науки, культуры и спорта Арцаха Лерник Ованнисян и Постоянный представитель Республики Арцах в США и Канаде Роберт Аветисян.