Տիգրան Ավինյանին վաղը փոխքաղաքապետ կնշանակեն․ «Ժողովուրդ»
«Ժողովուրդ» օրաթերթը գրում է. ՀՀ իշխանությունները որոշել են ՀՀ նախկին փոխվարչապետ Տիգրան Ավինյանին ամեն գնով Երևանի փոխքաղաքապետ նշանակել: Եվ չնայած՝ սեպտեմբերի 13-ին սկսված ռազմական գործողությունների հետևանքով Երևանի ավագանու նիստը հետաձգվել էր, սակայն «Ժողովուրդ» օրաթերթի տեղեկություններով՝ իշխանությունները հետ չեն կանգնել իրենց մտքից: Ավելին, հենց վաղը՝ սեպտեմբերի 23-ին, տեղի կունենա Երևանի ավագանու նիստ:
Մենք տեղեկացանք, որ օրակարգի հենց առաջին հարցն էլ Տիգրան Ավինյանին Երևանի փոխքաղաքապետ նշանակելու մասին հարցն է: Առհասարակ, նիստի օրակարգում ընդգրկված է 23 հարց, սակայն իշխանությունների համար այս պահին օրակարգայինը հենց Տիգրան Ավինյանի նշանակումն է, և, չնայած, սահմաններում լարվածությունը դեռ պահպանվում է, սակայն դա հետ չի պահում նրանց՝ կատարելու իրենց ծրագիրը:
Հավելենք, որ Տիգրան Ավինյանը «Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցության քաղաքապետի թեկնածուն է, և չնայած Երևանի ավագանու հերթական ընտրություններին դեռ մեկ տարի կա, սակայն սխալված չենք լինի, եթե ասենք, որ Տիգրան Ավինյանն արդեն սկսել է քարոզարշավը և PR քայլեր է իրականացնում անգամ «Սուրմալու» առևտրի կենտրոնի պայթյունի դժբախտության ֆոնին»:

«Жоховурд»: Тигран Авинян завтра будет назначен заместителем мэра Еревана
Газета «Жоховурд» пишет: «Власти РА решили любой ценой назначить бывшего вице-премьер-министра РА Тиграна Авиняна заместителем мэра Еревана. И хотя заседание Совета старейшин Еревана было перенесено в связи с начавшимися 13 сентября боевыми действиями, по информации газеты «Жоговурд», власти не отступили от своей идеи. Более того, завтра, 23 сентября, состоится заседание Совета старейшин Еревана.
Мы узнали, что самым первым вопросом повестки дня является вопрос о назначении Тиграна Авиняна заместителем мэра Еревана. В целом в повестку сессии включено 23 вопроса, но на повестке дня у властей на данный момент стоит назначение Тиграна Авиняна, и хотя напряженность на границе все еще сохраняется, это не мешает им осуществлять их планы.
Добавим, что Тигран Авинян является кандидатом в мэры от партии «Гражданский договор», и хотя до следующих выборов в Совет старейшин Еревана еще год, мы не ошибемся, если скажем, что Тигран Авинян уже начал предвыборную кампанию и проводит пиар-мероприятия даже на фоне трагедии в торговом центре «Сурмалу», где произошел взрыв».