«Այս պահի դրությամբ ունենք տվյալներ 16 ռազմագերու մասին». ՀՀ ՄԻՊ
ՀՀ մարդու իրավունքների պաշտպան Քրիստիննե Գրիգորյանը ֆեյսբուքյան ասուլիսի ընթացքում տեղեկացրեց, որ սեպտեմբերի 13-ից սկսած ծնողներ են իրենց դիմել, ովքեր տեսանյութերով ճանաչել են իրենց հարազատներին: Այս պահի դրությամբ գրասենյակն ունի տվյալներ 16 ռազմագերու մասին:
Դիտարկմանը, ըստ որի՝ Արտակ Զեյնալյանն ու Սիրանուշ Սահակյանը կոնկրետ թվեր են ներկայացնում, որ ադրբեջանական կողմում գտնվող հայ ռազմագերիների թիվը 20-ի է հասնում, Գրիգորյանն ասաց, որ իրենք չեն հրապարակում տվյալներ այն պատճառով, որ որևէ թիվ հրապարակելիս պետք է գիտակցել, որ դա վերջնական չէ և այդ թվերը շատ արագ կարող են փոփոխվել. «Մեր գրասենյակում արձանագրել ենք դեպքեր, որ մի տեսանյութի վերաբերյալ տարբեր ընտանիքներ պնդումներ են անում, որ դա իրենց հարազատն է»:

Кристине Григорян: На данный момент в офисе ЗПЧ имеются данные о 16 военнопленных
На данный момент в офисе Защитника прав человека имеются данные о 16 военнопленных. Об этом сегодня сообщила омбудсмен Армении Кристине Григорян.
По ее словам, в офис ЗПЧ обратились родители, которые узнали своих сыновей на распространившихся в сети видео.
На замечание о том, Артак Зейналян и Сирануш Саакян приводят конкретные цифры о том, что число армянских военнопленных достигает 20, Григорян сказала, что они не публикуют данные, потому что, публикуя любую цифру, надо понимать, что они не окончательные и могут очень быстро измениться.
«В нашем офисе мы зафиксировали случаи, когда разные семьи утверждали, что на видео их родственник»,- сказала Григорян.