Վիրավոր քաղաքացիներից մեկի վիճակը ծայրահեղ ծանր է. ԱՆ
ՀՀ առողջապահության նախարարությունը հայտնում է. «Վիրավոր քաղաքացիական անձանց առողջական վիճակի մասին. հայկական դիրքերի և բնակավայրերի ուղղությամբ ադրբեջանական զինված ուժերի հրետակոծության հետևանքով վիրավորում ստացած քաղաքացիական 7 անձից 3-ը, սեպտեմբերի 19-ի՝ ժամը 10:00 դրությամբ, շարունակում է ստացիոնար բուժումը տարբեր բժշկական կենտրոններում:
Բուժման մեջ գտնվողներից մեկի առողջական վիճակը գնահատվում է ծայրահեղ ծանր՝ անկայուն, բժիշկները պայքարում են նրա կյանքի համար:
Ծանր գնահատվող 2 վիրավորի վիճակը բարելավվել է՝ վերակենդանացման բաժանմունքներից տեղափոխվել են համապատասխան բաժանմունքներ. այժմ նրանց առողջական վիճակը գնահատվում է միջին ծանրության: Ստացիոնարում բուժվող 4 տուժածներից 1-ն առողջացումով դուրս է գրվել, 3-ը ստացել են ամբուլատոր բուժօգնություն»:

Минздрав Армении: Состояние одного из раненых гражданских лиц оценивается как крайне тяжелое
Из 7 гражданских лиц, получивших ранения при артобстреле азербайджанскими ВС армянских позиций и населенных пунктов, по положению на 10:00 19 сентября трое продолжают стационарное лечение в различных медцентрах, сообщает пресс-служба Министерства здравоохранения Армении.
«Состояние одного из проходящих лечение оценивается как крайне тяжелое, нестабильное, врачи борются за его жизнь»,- говорится в сообщении.
Состояние двоих раненных, находившихся в тяжелом состоянии, улучшилось, они переведены из реанимации в соответствующие отделения, сейчас их состояние оценивается, как средней тяжести.