Սերժ Սարգսյանի գործով դատական նիստը՝ ուղիղ միացմամբ
Հիշեցնենք՝ Երևան քաղաքի Ավան և Նոր Նորք վարչական շրջանների ընդհանուր իրավասության դատարանում այսօր շարունակվել է «դիզվառելիքի գործով» հերթական նիստը: Նախորդ նիստը հետաձգվել էր, քանի որ գործով վկան չէր ներկայացել դատարան:
Հիշեցնենք՝ ըստ մեղադրանքի՝ Սերժ Սարգսյանի պաշտոնավարման ընթացքում վերջինը 2013-ին հունվարի 25-ից մինչև նույն թվականի փետրվարի 7-ն ընկած ժամանակահատվածում կազմակերպել է պաշտոնատար մի խումբ անձանց կողմից պետությունից վատնելու եղանակով առանձնապես խոշոր չափերով գումարի՝ շուրջ կես միլիարդ դրամի հափշտակության կատարում։

В Ереване продолжается суд по делу Сержа Саргсяна
В суде общей юрисдикции административных районов Аван и Нор Норк города Ереван продолжается очередное заседание по делу «о дизельном топливе». Предыдущее судебное заседание было перенесено из-за того, что свидетель по делу не явились в суд.
Напомним, что по предъявленному Сержу Саргсяну обвинению, он, будучи президентом Республики Армения, являясь должностным лицом, постоянно выполняющим функции представителя власти, используя свое служебное положение, с 25 января 2013г. по 7 февраля того же года организовал путем растраты группой должностных лиц хищение денег в особо крупных размерах - 489 160 310 драмов.