«Մեր հիմնական խնդիրները ներսում են՝ գաղափարական սնանկությունից մինչև հայկական շահը չսպասարկող իշխանության գոյություն». Տ. Աբրահամյան
Շաբաթ, 03 սեպտեմբերի, 2022 թ., 10:42
ԱԺ «Պատիվ ունեմ» խմբակցության պատգամավոր Տիգրան Աբրահամյանը գրում է. «Արցախի՝ հետպատերազմյան ժամանակահատվածի գլխավոր խնդիրներից մեկն այն է, որ ստեղծված ծանր իրադրության պայմաններում, պետական ինստիտուտները որևէ հաշվարկ չունեն, թե սցենարային այս կամ այն զարգացման դեպքում ինչպես են գործելու։
Դեռ չեմ խոսում այն մասին, որ պետական կառավարման համակարգի առանցքային պաշտոններում ճգնաժամային պայմաններում գործելու անկարողունակ դեմքերի պակաս չկա։
Ադրբեջանի վարած վտանգավոր քաղաքականության պայմաններում համակարգային խնդիրներն ու կենսունակության ճգնաժամն առավել խորացնում են առանց այդ էլ առկա բարդ իրավիճակը։
Հսկայական բան կախված է նրանից, թե որքան արագ հնարավոր կլինի հասնել ՀՀ իշխանությունների հեռացմանը, քանի որ առանց դրա ահնար է կանխել Արցախի և Հայաստանի անկումը։
Մեր հիմնական խնդիրները ներսում են՝ գաղափարական սնանկությունից մինչև հայկական շահը չսպասարկող իշխանության գոյություն։
Մյուս հարցերը՝ նույնիսկ ադրբեջանական սպառնալիքները՝ վտանգավորության այնպիսի աստիճան չունեն, որքան հայկական իրականության մեջ ստեղծված քաղաքական դասավորությունները»:

Тигран Абрамян: Наши основные проблемы – внутренние: от идеологического банкротства до существования не обслуживающей интересы Армении власти
Суббота, 03 Сентября, 2022 года, 10:42
«Одна из главных проблем Арцаха в послевоенный период заключается в том, что в условиях создавшейся сложной ситуации у государственных институтов отсутствуют какие бы то ни были расчеты относительно того, как они будут действовать в случае того или иного сценария развития ситуации.
Уже не говорю о том, что на ключевых должностях в системе государственного управления нет недостатка в фигурах, неспособных действовать в условиях кризиса.
В условиях проводимой Азербайджаном опасной политики системные проблемы и кризис жизнеспособности усугубляют и сложившуюся без того сложную ситуацию.
Очень многое зависит от того, насколько быстро удастся добиться отстранения властей РА, поскольку без этого невозможно предотвратить падение Арцаха и Армении.
Наши основные проблемы – внутренние: от идеологического банкротства до существования не обслуживающей интересы Армении власти.
Другие вопросы, даже азербайджанские угрозы, не так опасны, как политический расклад в армянской действительности».