Չինաստանում 21 միլիոնանոց քաղաքը խիստ կարանտինի տակ է հայտնվել COVID-19-ի պատճառով
Չինաստանի Չենդու քաղաքում կորոնավիրուսի բռնկման հետ կապված խիստ կարանտին է մտցվել։ Այս մասին հայտնում է CNN-ը։
Արգելափակման որոշումը կայացվել է այն բանից հետո, երբ օգոստոսի 31-ին գրանցվել է COVID-19-ի 157 դեպք։ Մեկ շաբաթում վարակվածների թիվը գերազանցել է 700-ը:
Սեպտեմբերի 1-ին քաղաքում սկսվել են բնակիչների զանգվածային թեստավորումները։ Կարանտինի կանոնների համաձայն՝ քաղաքացիները պետք է մնան տանը, բացառությամբ՝ բացառիկ դեպքերի, ինչպիսիք են շտապ բժշկական օգնությունը։
Ընտանիքները կարող են օրական մեկ անձի ուղարկել մթերային ապրանքների համար: Նրանք կարող են քաղաքից հեռանալ միայն վերջին 24 ժամվա ընթացքում թեստի բացասական արդյունք ունենալուց հետո։

В Китае город, где проживает 21 млн человек, закрыли на строгий карантин из-за COVID-19
В китайском городе Чэнду ввели жесткий карантин в одном из городов в связи со вспышкой заболеваемости коронавирусом. Об этом сообщает CNN.
Решение о локдауне было принято после того, как 31 августа зарегистрировали 157 случаев COVID-19. Количество инфицированных за неделю превысило 700 человек.
1 сентября в городе началось массовое тестирование жителей. Согласно правилам карантина, граждане должны оставаться дома, кроме исключительных ситуаций, таких как неотложная медицинская помощь.
Семьи могут отправлять одного человека раз в день за продуктами. Выехать из города они могут только после получения отрицательного результата теста за последние 24 часа.