Շուտով ռազմաճակատում «շատ սուր իրադարձություններ» են սպասվում. Ուկրաինայի հետախուզություն
Ուկրաինայում մոտ ապագայում սուր իրադարձություններ են սպասվում ճակատում։ Այս մասին, ինչպես գրում են ուկրաինական լրատվամիջոցները, հայտարարել է Ուկրաինայի պաշտպանության նախարարության հետախուզության գլխավոր վարչության մամուլի խոսնակ Անդրեյ Յուսովը։
«Առաջիկայում, իհարկե, շատ սուր իրադարձություններ են լինելու ամբողջ ճակատում։ Եվ դա միայն որոշակի ամսաթվերի հետ կապված չէ: Այս օրերին շատ է խոսվում Անկախության տոնի մասին։ Թեև այս գործոնը պետք է հաշվի առնել»,- ասել է Յուսովը։
Նա հիշեցրել է, որ հետախուզությունն ավելի վաղ հայտնել էր, որ «օգոստոսը և սեպտեմբերը չափազանց կարևոր ամիսներ են լինելու ամբողջ ճակատում ռազմական գործողությունների հետագա զարգացման համար»։

В скором времени на фронте ожидаются «очень острые события»: ГУР УКРАИНЫ
В Украине в ближайшее время на фронте можно ожидать острых событий. Об этом, как пишут украинские СМИ, заявил представитель пресс-службы ГУР Андрей Юсов.
«В ближайшее время, безусловно, будут очень острые события на всем фронте. И речь не только о привязке к каким-то датам. Сейчас много говорят о Дне независимости. Хотя этот фактор надо учитывать», - сказал Юсов.
Он напомнил, что разведка и раньше сообщала, что «август и сентябрь будут чрезвычайно важными месяцами для дальнейшего развития боевых действий на всем фронте».