«Նիկոլի արտաքին տերերին պետք է, որպեսզի ՀՀ-ում շարունակվեն շրջանառության մեջ լինել կեղծ օրակարգերը». Զաքարյան
Շաբաթ, 13 օգոստոսի, 2022 թ., 13:42
ՀՀԿ-ական գործիչ Արտակ Զաքարյանը գրում է. «Նիկոլի արտաքին տերերին (հատկապես թուրքերին) պետք է, որպեսզի Հայաստանում շարունակվեն շրջանառության մեջ լինել կեղծ օրակարգերը: Դրանցից են «խաղաղության օրակարգը», «կոռուպցիայի դեմ պայքարի օրակարգը», «ասֆալտի օրակարգը», «30 տարի թալանի օրակարգը», «ամեն ինչում նախկիններն են մեղավոր օրակարգը» և այլն:
Վերջին օրերին այս կեղծ օրակարգերին ավելացվել է նաև «ո՞վ է նիկոլին իշխանության բերել օրակարգը»: Այդ «թեզը» ոչ միայն շեղում և պառակտում է ընդդիմությանը, այլ նաև «մեղմացնում» է Նիկոլի պատասխանատվության աստիճանը:
Պարզվում է այս թեման դուր է եկել նաև որոշ «ընդդումադիր» շրջանակների: Եթե 2018-20թթ. Հանրապետականներից որևէ մեկը հումորով ասեր, որ ՀՀԿ-ն է նիկոլին բերել իշխանության, ապա սոցցանցերում այդ մարդուն կհոշոտեին: Կասեին «Ո՞նց կարող են մերժվածները Նիկոլին իշխանության բերել: Հլա ու փորձեին չքվեարկել, ժողովուրդը կհոշոտեր ՀՀԿ-ին և այլն»: Այնուհետ կհիշեին, որ միայն ՀՀԿ-ն էր դեմ խոսել ու խոսում նիկոլին, բոլորը կասեին, որ 2018թ. արտահերթ ընտրություններում միայն ՀՀԿ-ն էր կոշտ քննադատում սրանց: Մի խոսքով, ոչ ոք չէր հավատա այդ ցնդաբանությանը և ճիշտ կաներ:
Այսօր, երբ դավաճանությունը երկիրը հասցրել է կործանման ու շարունակում է քայքայել, Նիկոլի երբեմնի թաքնված կամ բացահայտ կողմնակիցները սկսեցին ցնդաբանական երևակայությամբ իրենք իրենց համոզել, իբր այս ողբերգական խզբզանքը ՀՀԿ-ն է «բերել» իշխանության:
Հարգելիներս, առանց այդ էլ հանրային կեղծ օրակարգերի պակաս չի զգացվում մեր երկրում: Իզուր մի երկնեք նորերը: Լավ կլինի համախմբված կերպով կենտրոնանաք հանրության մի մասի համար երբեմնի պաշտելի, իսկ հետո դավաճան կապիտուլյանտի վերածված ռեժիմին հեռացնելու վրա: Դրանից հետո՝ ավելի հեշտ ու փաստարկված կպարզեք, թե ո՞վ բերեց, ինչո՞ւ բերեց և ինչպե՞ս բերեց այս աղետը մեր երկրի վրա: Դա պետք է պարզվի անկասկած: Ավելի ճիշտ՝ Նիկոլն ինքը կպատմի ամեն բան, վստահ եղեք:
Իսկ հիմա այդ հարցի «քննարկումը» նիկոլիզմի ջրաղացին լցվող ևս մեկ ջրագիծ է: Հիշե՜ք նաև, որ Հայաստանը քայքայելու գործում, թուրքերին խանգարող միակ ուժը հայկական ընդդիմությունն է (դա պաշտոնական Բաքվի ու Անկարայի խոստովանությունն է): Հետևաբար ընդդիմությանը ներսից քայքայող (պառակտող) ցանկացած մեկը, ակամայից օգնում թուրքերին՝ Հայաստանը վերջնականապես կործանելու համար»:

Артак Закарян: Иностранным хозяевам Пашиняна нужно, чтобы в Армении продолжали циркулировать ложные повестки
Суббота, 13 Августа, 2022 года, 13:42
Член Исполнительного органа РПА Артак Закарян на своей странице в Facebook пишет: «Иностранным хозяевам Никола Пашиняна (особенно туркам) нужно, чтобы в Армении продолжали циркулировать ложные повестки. Среди них – «повестка мира», «повестка борьбы с коррупцией», «асфальтовая повестка», «повестка грабежа на протяжении 30 лет» и прочее.
В последние дни к этим ложным повесткам добавилась еще и «повестка, кто привел Никола к власти?». Этот «тезис» не только отвлекает и приводит к расколу оппозиции, но и «смягчает» степень ответственности Никола.
Выяснилось, что эта тема понравилась и некоторым «оппозиционным» кругам. Если бы в 2018-2020 гг. кто-нибудь из республиканцев в шутку сказал, что это РПА привела Никола к власти, то в соцсетях этого человека просто растерзали. Сказали бы, мол: «как «отвергнутые» могут привести Никола к власти? Если бы они попытались не проголосовать, народ растерзал РПА и так далее». Тогда бы вспомнили, что против Никола выступала и выступает только РПА, все стали бы говорить, что на внеочередных выборах 2018 году только РПА подвергла их резкой критике. Одним словом, никто бы не поверил в это безумие и поступил бы правильно.
Сегодня, когда предательство довело до разрушения и продолжает разрушать страну, некогда скрытые или очевидные сторонники Никола стали с бредовой фантазией сами себя убеждать в том, что эту трагическую размазню «привела» к власти РПА.
Уважаемые, и без того в нашей стране нет недостатка в ложных общественных повестках. Не придумывайте зря новые. Лучше бы объединившись сконцентрировались на устранении режима, который когда-то был обожаем частью общественности, а затем превратился в предателя-капитулянта. После этого намного легче и более аргументированно можно будет выяснить, кто привел, почему привел и как привел эту беду в нашу страну? Это, бесспорно, должно выяснится. Вернее, Никол сам все расскажет, будьте уверены.
И теперь это «обсуждение» только в лишний раз льет воду на мельницу николизма. Помните также, что единственной силой, мешающей туркам разрушить Армению (это официальное обещание Баку и Анкары), является армянская оппозиция. Следовательно, любой, кто разрушает оппозицию изнутри, помогает турку в деле по окончательному уничтожению Армении».