Ուկրաինական բանակը Խերսոնի շրջանում ազատագրել է ևս 7 բնակավայր
Ուկրաինացի զինվորականները ռուսական զորքերից ամբողջությամբ ազատագրել են Խերսոնի շրջանի ևս 7 բնակավայր։ Այս մասին հայտնում է РБК-Украина-ն՝ հղում կատարելով գործող պաշտոնակատարի հայտարարությանը։
«Այսօր արդեն պաշտոնապես հաստատվել են 53 բնակավայրի անուն, որոնք ազատագրվել են: Մենք այդ տեղեկատվությունը ներկայացնում ենք միայն այն ժամանակ, երբ դա համաձայնեցված է Գլխավոր շտաբի հետ: Քանի որ զինվորականները դեռևս որոշակի ականազերծման գործողություններ են իրականացնում մինչև ամբողջական ազատագրումը»,- ասել է Բուտրին:
Նա նաև ընդգծել է, որ դեռ վաղ է վերադառնալ Խերսոնի շրջանի ապաօկուպացված բնակավայրեր, քանի որ ռուսներն անընդհատ գնդակոծում են ազատագրված տարածքները։
Ընդամենը երեկ Բուտրին ասել էր, որ Ուկրաինայի զինված ուժերը ռուսներից ազատագրել են 46 բնակավայրեր, սակայն այսօր այդ ցուցանիշն արդեն գերազանցել է 50-ը։

Украинская армия освободила еще семь населенных пунктов в Херсонской области
Украинские военные полностью освободили от российских войск еще семь населенных пунктов в Херсонской области. Об этом сообщает РБК-Украина со ссылкой на заявление и.о. главы Херсонской ОВА Дмитрия Бутрия в эфире телемарафона.
"На сегодня официально уже подтверждено 53 населенных пункта, которые освобождены. Мы подаем эту информацию исключительно тогда, когда она согласована с Генеральным штабом. Потому что до полного освобождения военные проводят еще определенные действия по разминированию", - заявил Бутрий.
Он также подчеркнул, что возвращаться в деоккупированные населенные пункты Херсонской области еще рано, поскольку россияне проводят постоянные обстрелы освобожденных территорий.
Только вчера Бутрий заявлял, что ВСУ освободили от россиян 46 населенных пунктов, но сегодня эта цифра уже перевалила за 50.