Սամվել Բաբայանի «Միասնական Հայրենիքը» չի միանա ընդդիմադիրներին. «Հրապարակ»
«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Շաբաթներ առաջ Արցախի խորհրդարանի ընդդիմադիրները նախաձեռնությամբ հանդես եկան՝ առաջարկեցին ԱԺ քննիչ հանձնաժողով ստեղծել, որը պետք է ուսումնասիրեր գյուղատնտեսական և ներդրումային հիմնադրամների գործունեությունը, չարաշահումները և այլն։
Սակայն Սամվել Բաբայանի գլխավորած «Միասնական հայրենիքը» սկզբում հայտարարեց, որ միանում է նախաձեռնությանը, իսկ հետո հայտարարեց, թե իբր ամառային արձակուրդներ են, այդ պատճառով հարցի լուծումը հետաձգում են։ Արդյունքում ընդդիմության ձայները չբավարարեցին հանձնաժողով ձևավորելուն։
Մեր տեղեկություններով՝ Սամվել Բաբայանի թիմակիցները հետագայում էլ չեն միանա ընդդիմադիրներին, քանի որ ներդրումային հիմնադրամից օգտվելու է նաև Սամվել Բաբայանը: Մենք գրել էինք, որ նա պատրաստվում է մասնակցել Արցախում ընթացող բնակարանաշինությանը և իր կառուցած բնակարանները վաճառելու է պետությանը»:

«Грапарак»: Партия Самвела Бабаяна «Единая Родина» не присоединится к оппозиции
Газета «Грапарак» пишет: «Несколько недель назад оппозиционные фракции Национального собрания Арцаха ранее выступили с инициативой о создании следственной комиссии НС по изучению деятельности сельскохозяйственного и инвестиционного фондов, о возможных злоупотреблениях и т.д.
Однако партия Самвела Бабаяна «Единая Родина» сначала заявила, что присоединяется к этой инициативе, затем, сославшись на летние каникулы, сообщила, что рассмотрит этот вопрос позже. В результате голосов парламентской оппозиции не хватило для создания комиссии.
По нашим сведениям, партия Самвела Бабаяна и в дальнейшем не поддержит эту инициативу, поскольку Бабаян рассчитывает на инвестиционный фонд – он будет строить квартиры и продавать их государству».