Քաղաքական գործեր «կարող» ԱԱԾ որոշ աշխատակիցներ մյուսներից 100-300 հազար դրամ ավելի են ստանում. «Հրապարակ»
![]() «Հրապարակ» թերթը գրում է. «ԱԱԾ-ում կա Սահմանադրական կարգի պահպանության և ահաբեկչության դեմ պայքարի դեպարտամենտ։ Այն համակարգում է «ՀՀ տարածքում կենսապահովման և կրիտիկական կարևոր օբյեկտների հակաահաբեկչական պաշտպանության ապահովմանն ուղղված համալիր միջոցառումները»։ Իրականում՝ զբաղվում է ընդդիմադիր քաղաքական գործիչների դեմ քրեական գործերով, այսինքն՝ քաղաքական հետապնդումներով։ ԱԱԾ մեր աղբյուրներից տեղեկացանք, որ այս դեպարտամենտի աշխատակիցներին լրացուցիչ հավելավճարներ են տալիս՝ որպես փոխհատուցում «չարչարանքների» համար։ Միայն մայիսի 13-ի կառավարության նիստում գործադիրը որոշեց 333 միլիոն 600 հազար դրամ հատկացնել ԱԱԾ-ին՝ ներքին անվտանգությունն ուժեղացնելու նպատակով, ապա ևս 975 մլն 686 հազար դրամ հատկացվեց։ Հավելավճարները տալիս են պարգևավճարների տեսքով։ Արդյունքում, այս դեպարտամենտի աշխատողները 100-300 հազար դրամ ավելի են ստանում, քան ԱԱԾ մյուս աշխատակիցները։ Այս գումարները տրամադրվում են ՀՀ կառավարության պահուստային ֆոնդից, որը հեղափոխությունից հետո բազմապատկվել է, երբ ուզում, ում ուզում՝ փող են հատկացնում, որը բյուջեով նախատեսված չէ։ Այսինքն՝ բյուջեի հաշվին հարստանում են ոչ միայն իշխանության առաջին էշելոնում գտնվողները, այլև նրանց անօրինական հրահանգները կատարողները»։ Մանրամասները՝ թերթի այսօրվա համարում։ |

![]() Газета «Грапарак» пишет: «В СНБ есть Департамент по защите конституционного строя и борьбе с терроризмом. Он координирует «комплексные мероприятия, направленные на обеспечение антитеррористической защиты критически важных объектов жизнеобеспечения на территории Республики Армения». Фактически он занимается уголовными делами в отношении оппозиционных политиков, то есть политическими преследованиями. Из наших источников в СНБ нам стало известно, что сотрудникам этого департамента в качестве компенсации за «мучения» выплачиваются дополнительные премии. Только 13 мая на заседании правительства исполнительная власть приняла решение о выделении СНБ 333 млн 600 тыс драмов для укрепления внутренней безопасности, а после еще 975 млн 686 тыс драмов. Доплаты выдаются в виде бонусов. В результате сотрудники этого департамента получают на 100-300 тысяч драмов больше, чем другие сотрудники СНБ. Эти суммы предусмотрены из резервного фонда правительства РА, который приумножился после революции и теперь, когда и кому хотят выделяют деньги, не предусмотренные бюджетом. Иными словами, за счет бюджета обогащаются не только находящиеся в первом эшелоне власти, но и те, кто выполняет их незаконные указания». |
247Вчера, 16:06Артак Закарян: Иностранным хозяевам Пашиняна нужно, чтобы в Армении продолжали циркулировать ложные повестки
251Вчера, 13:42Ованнес Шагинян: За Пашиняном следят, чтобы он не сбежал (видео)
262Вчера, 13:00СМИ назвали возможную дату встречи Эрдогана и Байдена
258Вчера, 12:42Генпрокурор США прокомментировал обыски у Трампа
354Вчера, 11:12Тигран Абрамян: Суть сказанного Алиевым в том, что армяне и азербайджанцы уже могут проживать совместно и общаться без посредников