Իշխան Սաղաթելյանը՝ ընդդիմության վաղվա անելիքների մասին
«Դիմադրություն» շարժման համակարգող Իշխան Սաղաթելյանը ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է. «Սիրելի՛ հայրենակիցներ, ՀԱՊԿ արտաքին գործերի նախարարների խորհրդի նիստին մասնակցելու նպատակով այսօր Հայաստան է ժամանել Ռուսաստանի Դաշնության արտաքին գործերի նախարար Սերգեյ Լավրովը:
Հայ ժողովուրդն արդեն ձևակերպել է սեփական օրակարգը, որն այսօր քննարկվում և պաշտպանվում է Հայաստանի փողոցներում ու հրապարակներում և ներկայացվում է միջազգային հանրությանը, այդ թվում՝ Հայաստան ժամանող միջազգային գործընկերներին։
Մեր ժողովրդի կենսական շահերից բխող առաջնահերթությունները որևէ կապ չունեն այն օրակարգի հետ, որով փակ դռների հետևում բանակցում են Հայաստանի իշխանություն ներկայացողները:
Ուստի վաղը՝ հունիսի 9-ին՝ ժամը 09:00-ին, հավաքվում ենք Ֆրանսիայի հրապարակում, որպեսզի մեր ժողովրդի ձայնը հերթական անգամ լսելի դարձնենք և մեր ռազմավարական դաշնակցին տեղեկացնենք, որ իրենց հետ փակ դռների հետևում պարտվածի դիրքերից բանակցողը չի արտահայտում հայ ժողովրդի կամքը, ուստի մեր անունից որևէ գործընթաց իրականացնելու մանդատ չունի:
P. S. Սիրելի՛ հայրենակիցներ, իսկ վաղը՝ 19:00-ին, կրկին հավաքվում ենք Ֆրանսիայի հրապարակում հանրահավաքի»:

Ишхан Сагателян представил план действий на 9 июня
В Армению для участия в заседании Совета министров иностранных дел Организации Договора о коллективной безопасности в Ереван прибыл министр иностранных дел Российской Федерации Сергей Лавров.
Армянский народ уже сформулировал собственную повестку дня, которая сегодня обсуждается и отстаивается на улицах и площадях Армении, представляется международному сообществу, в том числе прибывающим в Армению международным партнерам.
Вытекающие из жизненных интересов нашего народа приоритеты не имеют ничего общего с повесткой дня, по которой представляющиеся властью в Армении ведут переговоры за закрытыми дверями.
Посему завтра, 9 июня, в 09:00 мы собираемся на площади Франции, чтобы еще раз сделать слышимым голос нашего народа, уведомить нашего стратегического союзника, что ведущий с ним переговоры за закрытыми дверями с позиций проигравшего не выражает волю армянского народа, поэтому у него нет мандата на проведение каких-либо процессов от его имени.