Իլոն Մասքը կարող է դադարեցնել Twitter-ի գնման գործարքը
Ամերիկացի միլիարդատեր Իլոն Մասքը կարող է խզել Twitter-ը գնելու գործարքը այն պատճառով, որ ընկերությունը տվյալներ չի տրամադրել սփամի և կեղծ օգտահաշիվների քանակի մասին, հայտնում է Mignews-ը։
«Այս պահին Մասքը կարծում է, որ Twitter-ն ակնհայտորեն հրաժարվում է կատարել միաձուլման համաձայնագրով նախատեսված իր պարտավորությունները»,- ասել է միլիարդատիրոջ փաստաբանը։
Նրա խոսքով՝ սա միաձուլման պայմանագրով նախատեսված Twitter-ի պարտավորությունների ակնհայտ էական խախտում է, և Մասքն իրեն վերապահում է դրանից բխող բոլոր իրավունքները, ներառյալ գործարքը չկատարելու և միաձուլման պայմանագիրը չեղարկելու իրավունքը։

Илон Маск может разорвать сделку о покупке Twitter
Американский миллиардер Илон Маск может разорвать сделку о покупке Twitter из-за того, что компания не предоставила данных о количестве спама и фейковых аккаунтов, передает Mignews.
«На данный момент Маск считает, что Twitter явно отказывается выполнять свои обязательства по соглашению о слиянии», — отметил адвокат миллиардера.
По его словам, это явное существенное нарушение обязательств Twitter по соглашению о слиянии, и Маск оставляет за собой все права, вытекающие из этого, включая его право не завершать сделку и расторгнуть соглашение о слиянии.